Koniec skupín. Finálový turnaj nahradí pavúk, Slovenky na súperky čakajú

Nehrajúci kapitán Matej Lipták, slovenské tenistky Renáta Jamrichová, Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Rebecca Šramková a Anna Karolína Schmiedlová sa radujú po zisku tretieho bodu a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej (PBJK) Slovensko  - Slovinsko.
Nehrajúci kapitán Matej Lipták, slovenské tenistky Renáta Jamrichová, Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Rebecca Šramková a Anna Karolína Schmiedlová sa radujú po zisku tretieho bodu a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej (PBJK) Slovensko - Slovinsko. (Autor: TASR)
TASR|25. apr 2024 o 15:34

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční 12.-20. novembra.

LONDÝN. Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa aj za účasti slovenských tenistiek uskutoční 12.-20. novembra na štadióne La Cartuja v Seville.

Po prvý raz sa bude hrať vo forme vyraďovacích bojov, ktoré nahradia skupinovú fázu. Slovenky sa meno súpera dozvedia v utorok 30. apríla, keď je v Londýne o 13.00 SELČ na programe žreb.

Osem tímov odohrá v termíne od 12. - 14. novembra prvé kolo, v ktorom bude bojovať o postup do štvrťfinále.

Účasť medzi osmičkou najlepších bude mať v predstihu istú štvorica nasadených tímov. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) pristúpila k zmene formátu po porade s hráčkami, kapitánmi, vysielateľmi a fanúšikmi.

Riaditeľkou turnaja bude bývalá španielska tenistka Conchita Martinezová.

Slovenky postúpili medzi elitnú dvanástku vďaka aprílovému víťazstvu 4:0 nad Slovinskom na harde v bratislavskom NTC.

O svojom triumfe rozhodli už po dvojhrách. V úvodný deň uspeli Anna Karolína Schmiedlová i Viktória Hrunčáková, rozhodujúci tretí bod získala Renáta Jamrichová.

Postup Sloveniek spečatili vo štvorhre Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Koniec skupín. Finálový turnaj nahradí pavúk, Slovenky na súperky čakajú