Akoby nepoznala únavu. Šramková na prestížnom turnaji prevalcovala favoritku

Slovenská tenistka Rebecca Šramková.
Slovenská tenistka Rebecca Šramková. (Autor: REUTERS)
Sportnet|25. sep 2024 o 14:50 (aktualizované 25. sep 2024 o 15:39)

Slovenská tenistka odohrala siedmy zápas za sedem dní.

PEKING. Slovenská tenistka Rebecca Šramková zvládla svoju premiéru v hlavnej časti prestížneho turnaja v Pekingu na výbornú.

Po tom, čo zvládla dvojkolovú kvalifikáciu si po presvedčivom výkone poradila s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou po setoch 6:4, 6:0.

Proti niekdajšej 25. hráčke rebríčka WTA od prvého gemu dominovala a v druhom dejstve jej nedala najmenšiu šancu pomýšľať na výsledkový obrat.

Po 66 minútach ukončila zápas víťazným forhendovým úderom.

Po svojom prvom podaní vyhrala fantastických 80 percent loptičiek a na príjme zužitkovala päť zo siedmich brejkbalových šancí.

Bratislavská rodáčka prežíva mimoriadne vydarené, no zároveň fyzicky náročné obdobie. Za posledných 16 dní odohrala až 13 zápasov, pričom od 19. septembra hrala súťažný duel každý deň.

V thajskom Hua Hine získala prvý titul na ženskom profesionálnom okruhu a v Pekingu môže zaútočiť aj na svoj najlepší výsledok na turnajoch WTA 1000.

V rámci tejto kategórie sa jej najviac darilo v máji v Ríme, kde na antuke vyhrala vrátane kvalifikácie päť zápasov a až v osemfinále ju po dramatickom trojsetovom súboji vyradila Lotyška Jelena Ostapenková.

V Číne má Šramková prijateľný žreb na to, aby vyrovnala tento úspech.

V druhom kole ju čaká 22. nasadená Ruska Jekaterina Alexandrovová a v prípade postupu by sa črtal jej súboj so Španielkou Paulou Badosovou.

WTA Peking 2024

Dvojhra - 1.kolo:

Rebecca Šramková (SR) - Anhelina Kalininová (Ukr.) 6:4, 6:0

Katie Volynetsová (USA) - Dalma Gálfiová (Maď.) 7:5, 6:1

Šuaj Čang (Čína) - McCartney Kesslerová (USA) 7:6 (5), 7:6 (1)

Sin-jü Wang (Čína) - Mai Hontamová (Jap.) 6:1, 6:3

Taylor Townsendová (USA) - Martina Trevisanová (Tal.) 6:2, 4:6, 6:3

Diane Parryová (Fr.) - Liang En-Šuo (Taiwan) 4:6, 6:0, 6:0

Elina Avanesjanová (Rus.) - Emina Bektasová (USA) 6:2, 7:5

Peyton Stearnsová (USA) - Jessica Bouzasová Maneirová (Šp.) 6:2, 6:4

Julia Starodubcevová (Ukr.) - Laura Siegemundová (Nem.) 6:4, 7:6 (3)

Naomi Osaková (Jap.) - Lucia Bronzettiová (Tal.) 6:3, 6:2

Sofia Keninová (USA) - Ana Bogdanová (Rum.) 7:5, 6:2

Viktoria Tomová (Bul.) - Lesia Curenková (Ukr.) 6:3, 6:3

Greet Minnenová (Bel.) - Erika Andrejevová (Rus.) 7:5, 6:2

Alycia Parksová (USA) - Čchiang Wang (Čína) 1:6, 6:4, 6:2

Hailey Baptisteová (USA) - Varvara Gračevová (Fr.) 6:0, 6:3

Domov»Tenis»Akoby nepoznala únavu. Šramková na prestížnom turnaji prevalcovala favoritku