Americký tenista Ben Shelton.
Americký tenista Ben Shelton. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|1. jún 2024 o 14:50 (aktualizované 1. jún 2024 o 22:30)

Americký tenista uhral v dohrávke zápasu len tri gemy.

PARÍŽ. Ruský tenista Daniil Medvedev postúpil do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Dvadsaťtriročný Čech Tomáš Macháč mu dokázal vziať jeden set, no piaty nasadený hráč napokon v 3. kole zvíťazil 7:6 (4), 7:5, 1:6, 6:4.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Som veľmi rád, že som dokázal hrať konzistentne a to napriek ťažkým chvíľam, ktoré som prežíval v 3. sete," zhodnotil svoj výkon podľa AFP Medvedev, ktorého ďalším súperom bude Alex de Minaur.

Kanaďan Felix Auger-Aliassime v pozícii nasadenej dvadsaťjednotky vyhral nad turnajovou pätnástkou Benom Sheltonom z USA hladko v troch setoch 6:4, 6:2 a 6:1. V boji o štvrťfinále sa stretne s tretím nasadeným Španielom Carlosom Alcarazom.

Zápas bol v piatok prerušený za stavu 5:4 v prvom sete, no sobotná dohrávka Američanovi vôbec nevyšla, keď celkovo získal len tri zo 16 gemov.

"Shelton je dnes stroj na chyby," napísal na sociálnej sieti X novinár José Morgado, ktorý narážal na sobotnú bilanciu víťazných úderov a chýb - 5:23.

Štvrtý hráč turnaja Nemec Alexander Zverev sa poriadne nadrel. Holanďana Tallona Griekspoora však napokon zdolal 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6 (3).

Zverev prišiel do Paríža ako šampión turnaja v Ríme, no musel sa poriadne snažiť, aby natiahol svoju víťaznú sériu na deväť duelov.

"Úžasný zápas proti úžasnému súperovi. Nerád proti nemu hrám, vedel som, že je nebezpečný. Zaslúži si všetku česť," zdal úctu Griekspoorovi

Na turnaji už nepokračuje 14. nasadený Američan Tommy Paul. Nad jeho sily bol Argentínčan Francisco Cerundolo, ktorý zvíťazil 3:6, 6:3, 6:3, 6:2.

Roland Garros 2024

Dvojhra mužov - 3. kolo:

Alexander Zverev (Nem.-4) - Tallon Griekspoor (Hol.-26) 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6 (3)

Daniil Medvedev (Rus.-5) - Tomáš Macháč (ČR) 7:6 (4), 7:5, 1:6, 6:4

Hubert Hurkacz (Poľ.-8) - Denis Shapovalov (Kan.) 6:3, 7:6 (0), 4:6, 6:1

Grigor Dimitrov (Bul.-10) - Zizou Bergs (Belg.) 6:3, 7:6 (4), 4:6, 6:4

Alex de Minaur (Austr.-11) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Francisco Cerundolo (Arg.-23) - Tommy Paul (USA-14) 3:6, 6:3, 6:3, 6:2

Felix Auger-Aliassime (Kan.-21) - Ben Shelton (USA-15) 6:4, 6:2, 6:1

Domov»Tenis»Medvedevovi robil problémy český tenista, Američana označil novinár za stroj na chyby