Davisov pohár: Kovalík podľahol v druhej dvojhre Američanovi Nakashimovi

Jozef Kovalík - Brandon Nakashima: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára.
Jozef Kovalík - Brandon Nakashima: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára. (Autor: TASR)
Sportnet|13. sep 2024 o 07:45

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára: Jozef Kovalík - Brandon Nakashima.

ČU-CHAJ. Slovenský tenista Jozef Kovalík a Američan Brandon Nakashima hrali dnes druhú dvojhru v zápase Slovenska proti USA v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára.

V prvej piatkovej dvojhre Lukáš Klein prehral s Mackenziem McDonaldom 4:6, 3:6. V druhej dvojhre Jozef Kovalík nestačil na Brandona Nakashimu a podľahol mu 3:6, 3:6.

Slováci v úvodnom zápase proti Nemecku nezískali ani bod a podľahli mu 0:3. Posledným súperom Slovenska v skupine C budú tenisti Čile.

Na záverečný turnaj postupujú prvé dva tímy zo skupiny.

Tenis ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Jozef Kovalík - Brandon Nakashima, dnes LIVE (Slovensko - USA, Davisov pohár, finálový turnaj, piatok, NAŽIVO)

Prenos
Brandon Nakashima potvrdil rolu favorita v súboji s Jozefom Kovalíkom, keď v zápase dominoval na podaní a nemusel čeliť ani jednému brejkbalu. V prvom sete Nakashima zobral podanie Kovalíkovi hneď dvakrát a v druhom sete mu stačil jediný brejk, keď napokon využil druhý mečbal a prvý pri svojom podaní. USA vedie nad Slovenskom pred záverečnou štvorhrou už 2:0, takže je isté, že prehráme aj druhé stretnutie v skupine C na finálovom turnaji Davis cupu a už nemáme šancu zabojovať ani o postupové druhé miesto. Naopak s istoutou sa už z postupu môže tešiť Nemecko a USA. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších športových prenosoch!
Koniec zápasu
6:3
importantBrandon Nakashima zakončil zápas proti Jozefovi Kovalíkovi víťazným forhendom ihneď po podaní a po víťazstve dvakrát 6:3 získal druhý bod pre USA, čo znamená, že Slovensko prehrá aj svoje druhé stretnutie v skupine na finálovom turnaji Davis cupu a už sme stratili aj teoretickú šancu na postup!
40-0
importantNakashima trafil víťazný forhend po čiare a vybojoval si ďalšie tri mečbaly!
30-0
Následne priamy bod pre Nakashimu.
15-0
Nakashima však začína podanie na víťazstvo ôsmym esom v zápase.
5:3
Napokon ďalší bod z podania pre Kovalíka, ktorý znižuje na 3:5 v druhom sete po tom, čo odvrátil jeden mečbal.
40-A
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý má ďalšiu výhodu.
40-40
Nakashimov druhý bekhend bol však nepresný.
A-40
importantKovalík zaznamenal piatu dvojchybu v zápase a Nakashima má prvý mečbal!
40-40
Nakashima zahral šikovný víťazný bekhend do protipohybu Kovalíka.
40-A
Výhoda pre Kovalíka po priamom bode.
40-40
Kovalíkov náročný dobiehaný forhend neskončil v kurte.
30-40
Kovalík si pomohol ďalším priamym bodom a má gembal.
30-30
Kovalík poslal forhend za základnú čiaru.
15-30
Vzápätí ďalší priamy bod pre Kovalíka.
15-15
Priamy bod pre Kovalíka.
15-0
Kovalík začína podanie na udržanie v zápase nečisto trafeným forhendom.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.
5:2
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2
Kovalík poslal forhend do siete a Nakashima vedie už 5:2 v druhom sete.
40-15
Nakashima však trafil siedme eso v zápase na téčko a má dva gembaly.
30-15
Kovalík odpovedá nečakaným víťazným forhendovým returnom po čiare.
30-0
Nakashima po dobrom podaní zakončil víťazným forhendom.
15-0
Priamy bod pre Nakashimu.
4:2
importantKovalík poslal do sietie hneď druhý úder z forhendu a Nakashima vedie 4:2 v druhom sete!
A-40
importantKovalíkov bekhend doletel za základnú čiaru a Nakashima má ďalší brejkbal!
40-40
Nakashima zaútočil ihneď po returne a na sieti zahral presný bekhendový volej.
40-A
Bekhendový return Nakashimu letel do siete a Kovalík má výhodu.
40-40
Kovalík na sieti opäť neuspel a Nakashima ho nakoniec obhodil forhendom.
40-A
Kovalík trafil iba druhé eso v zápase von z kurtu a má výhodu.
40-40
Kovalík zariskoval a odvrátil ho víťazným forhendom po čiare.
40-30
importantKovalík na sieti nezvládol bekhendový volej a Nakashima má brejkbal!
30-30
Kovalíkovi vyšiel forhendový útok a vynútil si bekhendovú chybu Nakashimu.
30-15
Nakashima dostal bekhendovým returnom Kovalíka pod tlak, ktorý následne pokazil slajzovaný bekhend.
15-15
Kovalík si pripisuje už štvrtú dvojchybu v zápase.
0-15
Kovalík prešiel na sieť a zakončil presným forhendovým volejom.
3:2
3:2
3:2
Napokon nečisto trafený forhend Kovalíka a Nakashima vedie 3:2 v druhom sete.
40-30
Priamy bod pre Nakashimu, ktorý má gembal.
30-30
Kovalík sa dostal do výmeny a zahral víťazný forhend z defenzívy do otvoreného kurtu.
30-15
Nakashima trafil víťazný krížny forhend z druhého úderu.
15-15
Nakashimov forhend po čiare nebol presný.
15-0
2:2
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý po čistej hre vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
0-40
Navyše Kovalík po kvalitnom podaní zakončil rýchlym víťazným forhendom.
0-30
Opäť len príliš dlhý forhend od Nakashimu.
0-15
Nakashima sa dostal do výmeny od základnej čiary, ale zakončil ju dlhým forhendom.
2:1
2:1
2:1
Kovalíkov forhend zastavila sieť a Nakashima vedie 2:1 v druhom sete.
40-30
Nakashima si však pripisuje už šieste eso v zápase a má gembal.
30-30
Kovalík uspel v dlhšej výmene, keď si vynútil forhendovú chybu Nakashimu.
30-15
Nakashima však vzápätí trafil piate eso v zápase.
15-15
Nakashima si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-0
Kovalíkov krížny forhend bol dlhý.
1:1
Nakashima trafil dobiehaný forhend do siete a Kovalík vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
30-40
Kovalíkovi vyšla taktika servis-volej a má gembal.
30-30
Kovalík odpovedá víťazným forhendom ihneď po podaní.
30-15
Ale Nakashima dokázal Kovalíka rozbehať, ktorého forhend skončil v sieti.
15-15
Kovalík sa dostal do útoku a na sieti zakončil jednoduchým smečom.
15-0
V dlhšej výmene od základnej čiary bol aktívnejší Nakashima a Kovalík poslal forhend do siete.
1:0
Nakashima však trafil aj štvrté eso v zápase a vedie 1:0 v druhom sete.
40-30
Kovalík si vynútil bekhendovú chybu Nakashimu a gem pokračuje.
40-15
Nakashima trafil tretie eso v zápase von z kurtu.
30-15
Slajzovaný bekhend Kovalíka doletel za základnú čiaru.
15-15
Ale aj Nakashima vyhodil krížny bekhend.
15-0
Kovalík vstupuje do druhého setu bekhendom namiereným do siete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Brandon Nakashima.
0:0
6:3
importantNásledne Kovalík len vyhodil forhend a Nakashima vyhral prvý set 6:3, takže približuje USA k zisku druhého bodu!
40-30
Prvý z nich Kovalík odvrátil víťazným krížnym forhendom po dobrom podaní.
40-15
importantKovalík však zaznamenal tretiu dvojchybu v zápase a daroval Nakashimovi dva setbaly!
30-15
Nakashima nedokázal výmenu zakončiť na sieti a nakoniec Kovalík našiel priestor na víťazné krížne bekhendové obhodenie.
30-0
Prichádza aj výrazne nepresný bekhend Kovalíka.
15-0
Kovalík začína podanie na udržanie v prvom sete dlhým forhendom.
5:3
Nakashima si však pomohol priamym bodom a vedie 5:3 v prvom sete.
40-15
Kovalík však zahral milimetrovo presný víťazný krížny bekhend.
40-0
Priamy bod pre Nakashimu, ktorý má šancu na čistú hru.
30-0
Kovalík chcel rozhodnúť výmenu krížnym forhendom, ale nebol presný.
15-0
Kovalíkov druhý forhend skončil za základnou čiarou.
4:3
4:3
4:3
Kovalík si vychutnal víťazný krátky bekhend na sieti a znižuje na 3:4 v prvom sete.
15-40
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý má dva gembaly.
15-30
Kovalík si rozbehal Nakashimu a vynútil si jeho bekhendovú chybu.
15-15
Kovalík to prehnal so silou a prestrelil forhend.
0-15
Kovalík zvládol na sieti náročný bekhendový halfvolej a Nakashima už nevrátil dobiehaný úder.
4:2
Priamy bod pre Nakashimu, ktorý bez problémov potvrdil brejk a vedie 4:2 v prvom sete.
40-15
Po dobrom podaní Nakashima zakončil víťazným krížnym forhendom.
30-15
Nakashima trafil druhé eso v zápase na téčko.
15-15
Kovalík prekvapil Nakashimu útočným krížnym forhendom a prinútil ho k chybe.
15-0
3:2
3:2
3:2
importantKovalík zakončil mizerný gem na podaní druhou dvojchybou v zápase, takže Nakashima získal brejk čistou hrou a vedie 3:2 v prvom sete!
40-0
importantKovalík rýchlo vyhodil aj forhend a Nakashima má už tri brejkbaly!
30-0
Vynikajúca defenzíva Nakashimu, ktorý sa napokon dočkal nevynútenej chyby Kovalíka.
15-0
Kovalík namieril bekhend do siete.
2:2
Kovalík netrafil forhend po čiare do kurtu a Nakashima vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
40-15
Nečisto trafený forhend Kovalíka letel mimo a Nakashima má dva gembaly.
30-15
Kovalík získal prvý bod na returne, keď zaútočil a zahral víťazný krížny forhend.
30-0
15-0
Kovalík sa neubránil a bekhend z defenzívy nedostal cez sieť.
1:2
1:2
1:2
Kovalík prešiel na sieť a vynútil si forhendovú chybu Nakashimu, takže vedie 2:1 v prvom sete.
30-40
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý má gembal.
30-30
Napravil ju však prvým esom v zápase von z kurtu.
30-15
Kovalík zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.
15-15
15-0
Kovalík namieril forhend do siete ihneď po podaní.
1:1
Nakashima dokončil útok víťazným forhendom do protipohybu Kovalíka a po čistej hre vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
40-0
Po kvalitnom podaní Nakashima pridal ďalší víťazný forhend.
30-0
Prvé eso v zápase na stred trafil Nakashima.
15-0
Nakashima zakončil víťazným forhendom do protipohybu Kovalíka.
0:1
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý otočil nepriaznivý vývoj v úvodnej hre na podaní a vedie 1:0 v prvom sete.
30-40
Kovalík pritlačil z forhendovej strany a vynútil si bekhendovú chybu Nakashimu.
30-30
Konečne prišla aj dlhšia výmena, ktorá skončila dlhým bekhendom Nakashimu.
30-15
Tentokrát už Kovalík trafil víťazný krížny forhend.
30-0
Opäť po dobrom podaní Kovalík len napálil forhend do siete.
15-0
Nečisto trafený forhend Kovalíka, ktorému sa nepodarilo zakončiť na sieti.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Brandon Nakashima a Jozef Kovalík sa už rozohrávajú na kurte, zápas na podaní začne slovenský tenista.
Vitajte pri sledovaní druhého vystúpenia Slovenska na finálovom turnaji Davis Cupu v Číne, v ktorom vyzvú favorizovaných Američanov. V druhom zápase sa predstaví Jozef Kovalík proti americkej jednotke Brandonovi Nakashimovi, ktorý sa nachádza na 40. mieste v rebríčku, a preto je celkom jasným favoritom. Nakashima by zrejme mal pre Američanov získať povinný bod, ale Kovalík by mu to mohol aspoň poriadne sťažiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:30.

Tabuľka skupiny C

Domov»Tenis»Davisov pohár: Kovalík podľahol v druhej dvojhre Američanovi Nakashimovi