Sportnet, TASR|10. sep 2024 o 12:39 (aktualizované 10. sep 2024 o 13:56)

Davisov pohár - C-skupina finálového turnaja

Slovensko - Nemecko 0:2 po dvojhrách

Lukáš Klein - Maximilian Marterer 4:6, 5:7

Jozef Kovalík - Yannick Hanfmann 6:3, 3:6, 6:7 (3)

ČU-CHAJ. Slovenskí tenisti prehrávajú v dueli C-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára s Nemeckom 0:2.

O rozhodujúci druhý bod pre výber kapitána Michaela Kohlmanna sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Yannick Hanfman.

V druhej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolal Jozefa Kovalíka 3:6, 6:3, 7:6 (3). V druhom sete za stavu 4:5 odvrátil mečbal.

Program uzavrie záverečná štvorhra, v piatok o 8.00 SELČ nastúpia Slováci proti USA.

V úvodnej dvojhre triumfoval Maximilian Marterer nad Lukášom Kleinom 6:4 a 7:5.

V záverečnej štvorhre nastúpi za Slovensko dvojica Alex Molčan a Igor Zelenay proti nemeckému páru Kevin Krawietz a Tim Pütz.

Priebeh zápasu Kovalík - Hanfmann

I. set:

Kovalík vstúpil do zápasu s Hanfmannom ako z partesu, keď v druhom geme prelomil podanie Nemca a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0.

Slovenský reprezentant z forhendu dokázal zatlačiť Hanfmanna do defenzívy a pripraviť si dobré pozície na zakončenie výmeny.

V piatom geme prehrával 0:40, no odvrátil všetky tri brejkbaly, zvýšil na 4:1 a prvý set už dotiahol do úspešného konca.

II. set:

V druhom dejstve za stavu 3:3 viedol Kovalík pri podaní Hanfmanna 30:0. Nemec však potom získal štyri fiftíny za sebou, čo ho výrazne povzbudilo.

V ôsmom geme zobral Kovalíkovi podanie a išiel podávať na víťazstvo v sete. Kovalík mal tri možnosti na rebrejk, no ani jednu nevyužil a Hanfmann si aj vďaka dvom esám vynútil rozhodujúce dejstvo.

III. set:

V ňom sa rýchlo ujal vedenia 2:0, no Kovalík otočil na 3:2 a za stavu 5:4 mal pri podaní súpera k dispozícii mečbal.

Hanfmann ho odvrátil víťazným forhendom, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom dominoval.

Vďaka nevynúteným chybám Kovalíka odskočil súperovi na 6:2 a využil v poradí druhý mečbal.

Nevyšlo to, zhodnotil Kovalík

"Bolo to o pár loptách, ktoré sa priklonili na jeho stranu. Škoda druhého setu, pokračoval som v dobrom výkone z prvého setu.

Mrzí ma servis, ktorý som si prehral zo 40:15, tam sa to pomerne lámalo. Bol som lepší, no prišla strata koncentrácie a nejaké chyby.

Súper začal potom výborne servovať a v dôležitých momentoch si pomohol podaním. V treťom sete začal lepšie súper, ja som sa do toho dostával.

Dokázal som ho síce brejknúť späť a potom ku koncu to bolo 50:50. Za stavu 5:4 som mal mečbal, žiaľ, nepremenil som ho.

Tajbrejk zahral solídnejšie súper, lepšie zaservoval. Nevyšlo to," zhodnotil zápas Kovalík pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Cítil som sa dobre

Hoci bol zápas fyzicky náročný a hral sa vo veľkom teple, slovenská jednotka sa na kurte cítila dobre. "Prekvapujúco som dnes necítil teplo na kurte tak ako v tréningu.

Aj s chalanmi sme sa rozprávali, že si už na to postupne zvykáme. Samozrejme sa dosť potíme pri vysokej vlhkosti, ale telo si už na to postupne zvyklo.

Aj v týchto podmienkach som sa cítil na kurte dobre a fit. Zápas bol fyzicky náročný, budeme sa snažiť všetci dobre zregenerovať a byť čo najlepšie pripravení na piatok.“

Slovákov okrem Nemecka čaká vo finálovej skupine C aj Čile a USA. Na záverečný turnaj postupujú prvé dva tímy zo skupiny.

Tabuľka skupiny C

Domov»Tenis»Kovalík mal mečbal, no ani to nestačilo. Slovensko v úvodnom zápase podľahlo Nemecku