Jozef Kovalík - Holger Rune: ONLINE prenos z Roland Garros 2024.
Jozef Kovalík - Holger Rune: ONLINE prenos z Roland Garros 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jún 2024 o 14:00 (aktualizované 1. jún 2024 o 22:15)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 3. kola grandslamového turnaja Roland Garros 2024: Jozef Kovalík - Holger Rune.

PARÍŽ. Slovenský tenista Jozef Kovalík a Holger Rune dnes hrali zápas 3. kola na grandslamovom turnaji Roland Garros 2024 v Paríži.

Pre 31-ročného rodáka z Bratislavy to bol životný turnaj, keďže do tejto fázy podujatia tzv. veľkej štvorky sa prebojoval prvýkrát v kariére. V Paríži zdolal Marcosa Girona a v piatich setoch aj Karena Chačanova.

Kde sledovať Roland Garros 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Rune je nasadenou trinástkou turnaja a tiež už musel zvládnuť jednu päťsetovú drámu. V druhom kole zdolal Taliana Flavia Cobolliho až v supertajbrejku.

Proti Kovalíkovi však potvrdil rolu favorita a zdolal ho v troch setoch 7:5, 6:1, 7:6 (2). Zápas trval 2 hodiny a 19 minút.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Jozef Kovalík - Holger Rune dnes (dvojhra muži, 3. kolo, Roland Garros 2024, výsledky, sobota, LIVE)

Rune
Holger Rune bol pre Jozefa Kovalíka predsa len už príliš silný sústom, aj keď slovenský tenista opäť bojoval až do poslednej loptičky a bol celkom blízko, aby zápas ešte trochu predĺžil. Kovalík hral vyrovnanú partiu s Runem v prvom sete, ktorý však zahodil nezvládnutým gemom na podaní v závere, kde zahral hneď dve dvojchyby a stratil podanie čistou hrou. V druhom sete bol Rune jednoznačne lepší a v ňom hneď dvakrát zobral Kovalíkovi podanie. V treťom sete však Kovalík hral najlepší tenis a aj keď dvakrát stratil podanie, tak si ho hneď dokázal získať späť. Tretí set napokon Kovalík dotiahol až do tajbrejku a v ňom získal úvodný minibrejk, ale od tej chvíle prehal zvyšných šesť bodov a Rune tak nedopustil príliš veľkú drámu. Celkovo bol Rune predsa len na vyššom leveli ako Khachanov, proti ktorému Kovalík predviedol obrat, na ktorý môže spomínať možno aj do konca kariéry a aj vďaka nemu si dnes aspoň mohol zahrať s Runem v treťom kole na Roland Garros. V ňom sa však Kovalíkov životný turnaj a sen končí, keďže do osemfinále zaslúžene postupuje Rune a stretne sa v ňom vo veľmi zaujímavom zápase s nemeckým tenistom Alexandrom Zverevom. To je odo mňa z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
6:7
importantHolger Rune po returne prešiel na sieť, kde zápas zakončil víťazným bekhendovým volejom a zaslúžene postupuje do tretieho kola mužskej dvojhry na French Open po víťazstve nad Jozefom Kovalíkom v troch setoch 7:5, 6:1 a 7:6(2)!
2-6
importantV tejto chvíli má už Rune hneď štyri mečbaly po vyhodenom forhende Kovalíka!
2-5
Kovalík mal túto výmenu vynikajúco rozohranú, ale Rune predviedol perfektnú defenzívu a napokon bekhendové obhodenie slovenského tenistu bolo nepresné.
2-4
Kovalíkov forhend po čiare nepadol do kurtu a strany sa v tajbrejku menia za stavu 4:2 pre Runeho.
2-3
Rune dokonca zahral aj víťazný krížny bekhend a teraz má výhodu minibrejku dánsky tenista.
2-2
Ale Kovalík ho nedokázal na podaní potvrdiť, keďže tiež trafil bekhend do siete.
2-1
Predsa len však má Kovalík výhodu minibrejku, keď Runeho bekhend zastavila páska.
1-1
Kovalík sa dobre bránil, ale pokus zahrať rozhodujúci forhend po čiare bol nepresný.
1-0
Kovalík začína dôležitým priamym bodom.
6:6
Kovalíkov bekhend neprešiel cez sieť a tretí set sa tak rozhodne až v tajbrejku.
30-40
Rune na sieti nezaváhal a po úspešnom voleji má gembal.
30-30
Kovalík vyhnal Runeho šikovným úderom do šírky a ten už v ťažkej pozícii zahral forhend do siete.
15-30
Vzápätí však Rune zaznamenal ôsmu dvojchybu v zápase.
0-30
Priamy bod pre Runeho.
0-15
Rune po dobrom podaní trafil víťazný krížny forhend.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Holger Rune.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
Rune vyhodil forhend a Kovalík vedie 6:5 v treťom sete, takže má istotu tajbrejku.
A-40
Kovalík má výhodu po priamom bode.
40-40
Kovalík však zvládol náročnú situáciu útočnou hrou a vynútil si forhendovú chybu Runeho.
30-40
importantKovalík zaznamenal šiestu dvojchybu v zápase a bude čeliť brejkbalu!
30-30
Kovalík zvládol aj náročnú dlhú výmenu, ktorá skončila nepresným krížnym forhendom Runeho.
15-30
Rune vrátil skrátenie Kovalíka, ale ten v dôležitej chvíli vytiahol vynikajúcu bekhendové obhodenie.
0-30
Vzápätí aj rýchlo vyhodený forhend a Kovalík to bude mať náročné na podaní.
0-15
Kovalíkov bekhend zastavila sieť.
5:5
importantVzápätí Rune netrafil do kurtu krížny bekhend a Kovalík sa zatiaľ zachránil v zápase, keď si opäť zobral stratené podanie späť a vyrovnáva na 5:5 v treťom sete!
40-30
importantRune sa dopustil druhej dvojchyby v tomto geme a daroval Kovalíkovi brejkbal na zachránenie sa v zápase!
30-30
Priamy bod pre Runeho a ďalší bod bude mimoriadne dôležitý.
30-15
Rune sa však pri tomto útoku nemýlil a na sieti zakončil víťazným forhendom.
30-0
Rune si pripisuje šiestu dvojchybu v zápase a Kovalík má veľkú šancu.
15-0
Rune začína podanie na víťazstvo len nepresným bekhendom.
4:5
4:5
4:5
importantTeraz to už Runemu vďaka útočnej hre vyšlo, keď si vynútil bekhendovú chybu Kovalíka a za stavu 5:4 v treťom sete pôjde podávať na víťazstvo!
40-A
importantKovalík netrafil forhend po čiare do kurtu a Rune má už štvrtý brejkbal!
40-40
Kovalík zvládol aj túto situáciu, keď Runemu nevyšiel pokus o bekhendové obhodenie.
40-A
importantJe tu však tretí brejkbal pre Runeho, ktorý zahral víťazný forhend po čiare!
40-40
Kovalík stále žije a vďaka víťaznému forhendu presne do rohu zlikvidoval aj druhú možnosť Runeho.
40-A
importantRune si vybojoval ďalší brejkbal víťazným forhendovým returnom, ktorým nachytal nabiehajúceho Kovalíka!
40-40
Kovalík zabral a odvracia ho priamym bodom.
30-40
importantRune si útočným forhendom vynútil bekhendovú chybu Kovalíka a má brejkbal!
30-30
Rune predviedol pevnú defenzívu a Kovalíkov slajzovaný bekhend, po ktorom sa chcel vydať na sieť, bol príliš dlhý.
30-15
Kovalík si opäť pomohol priamym bodom.
15-15
V dlhšej výmene uspel Rune, keď Kovalíkov forhend bol dlhý.
15-0
Priamy bod pre Kovalíka.
4:4
Rune na sieti zvládol bekhendový volej a vyrovnáva na 4:4 v treťom sete.
30-40
Ďalší priamy bod pre Runeho, ktorý má gembal.
30-30
Rune sa dostal do tlaku a zakončil víťazným krížnym forhendom.
30-15
Rune si pomáha priamym bodom.
30-0
Parádny víťazný krížny bekhendový return zaskočil Runeho, ktorý sa vydal na sieť.
15-0
Kovalík začína na returne aktívnou hrou a Runeho slajzovaný bekhend skončil v sieti.
4:3
4:3
4:3
Rune pokazil forhend a Kovalík po čistej hre na podaní vedie 4:3 v treťom sete.
40-0
Priamy bod a šanca na čistú hru pre Kovalíka.
30-0
Víťazný krížny forhend v podaní Kovalíka.
15-0
Kovalík sa tiež vydal na sieť a zahral úspešný forhendový volej.
3:3
Rune zaútočil z forhendovej strany a na sieti sa mu podarilo zakončiť víťazným forhendovým volejom, po ktorom vyrovnáva na 3:3 v treťom sete.
30-40
Kovalíkovi sa však nevydaril bekhendový return pri druhom podaní Runeho, ktorý má gembal.
30-30
Kovalík si počkal na forhendovú chybu Runeho aj v tejto výmene a môže zabojovať o brejkbal.
15-30
15-15
Kovalík sa predsa len možno dostáva viac do zápasu a ďalšia výmena priniesla dlhý forhend Runeho.
0-15
Rune začína na podaní víťazným bekhendom po čiare.
3:2
3:2
3:2
Runeho bekhend zastavila sieť a Kovalík vedie 3:2 v treťom sete.
40-30
Kovalík však predviedol tiež aktívnu hru a vynútil si bekhendovú chybu Runeho.
30-30
Kovalík sa opäť musel brániť a napokon trafil bekhend do siete.
30-15
Runeho forhendový return bol nepresný.
15-15
Následne však Kovalík nevrátil cez sieť bekhendový return Runeho.
15-0
2:2
importantKonečne to Kovalík zlomil a na sieti zahral víťazný forhendový volej, po ktorom si berie stratené podanie späť a vyrovnáva na 2:2 v treťom sete!
A-40
importantRune si však pripisuje piatu dvojchybu v zápase a daroval Kovalíkovi ďalší brejkbal!
40-40
Kovalík si zanadával po nevydarenom forhendovom returne a Rune dostáva gem na zhodu.
40-30
Kovalík zahodil veľkú príležitosť, keď ešte Rune s vypätím všetkých síl vrátil bekhendové obhodenie Kovalíka a ten následne vyhodil bekhend po čiare, ktorý mal byť víťazný.
40-15
importantKovalík vydržal vo výmene a Rune napálil bekhend do siete, preto má slovenský tenista dva brejkbaly!
30-15
Kovalíkovi sa predsa len otvára šanca po dlhom bekhende Runeho.
15-15
Ale dobrá útočná hra Kovalíka slávila úspech, pretože výmenu zakončil smečom na sieti.
0-15
Kovalík potrebuje už niečo predviesť aj na returne, ale pokazil slajzovaný bekhend.
1:2
1:2
1:2
importantLenže potom Kovalík rýchlo vyhodil forhend a Rune urobil dôležitý krok k postupu, pretože po brejku vedie 2:1 v treťom sete!
15-40
Kovalíkovi sa podarilo prvý odvrátiť priamym bodom.
0-40
importantKovalíkovi sa nedarí a po vyhodenom bekhende má Rune hneď tri brejkbaly!
0-30
Navyše Rune zahral fantastické forhendové obhodenie z defenzívy.
0-15
Kovalíkov pokus o dropshot neprešiel na druhú stranu.
1:1
Kovalík síce vrátil Runeho skrátenie, ale následne už nezvládol forhendový volej a dánsky tenista vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
15-40
Rune doviedol útok do víťazného konca bekhendovým volejom na sieti.
15-30
Rune trafil eso von z kurtu, ktoré je preňho celkovo piate v zápase.
15-15
Presný tenis v podaní Kovalíka a Rune napokon namieril bekhend do siete.
0-15
Rune sa vydal na sieť, kde zvládol zakončiť až na tretíkrát forhendovým volejom.
1:0
Kovalík však predviedol parádny dropshot a ujíma sa vedenia 1:0 v treťom sete.
40-30
Rune trafil raketový víťazný forhend po čiare a ešte predlžuje gem.
40-15
Lenže Kovalík sa dopustil piatej dvojchyby v zápase.
40-0
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý môže vstúpiť do tretieho setu čistou hrou na podaní.
30-0
Kovalík si dobre rozbehal Runeho a vynútil si jeho dlhý forhend.
15-0
Tretí set otvára Rune nevydareným slajzovaným bekhendom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.
0:0
1:6
importantKovalík síce vrátil skrátenie Runeho, ktorý však predviedol presný lob a druhý set vyhral jednoznačne 6:1!
30-40
Prvý z nich Rune zahodil príliš dlhým forhendom po dobrom returne Kovalíka.
15-40
importantPo priamom bode má Rune už dva setbaly!
15-30
Rune si však pripisuje štvrté eso v zápase.
15-15
Konečne sa pomýlil aj Rune, keď jeho forhend po čiare nepadol do kurtu.
0-15
Rune si útočným krížnym forhendom vynútil chybu Kovalíka.
1:5
importantTakisto ani forhendový volej Kovalíka neprešiel cez sieť a Rune získava ďalší brejk, po ktorom už pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:1!
30-40
importantAle hrôzostrašná chyba Kovalíka na sieti, ktorý nezvládol smeč a daroval Runemu brejkbal!
30-30
Kovalíkov útočný krížny forhend sa už Runemu nepodarilo dobehnúť.
15-30
Vzápätí Kovalík zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a opäť sa dostáva do problémov na podaní.
15-15
Ďalšiu výmenu Kovalík zakončil len bekhendom do siete.
15-0
1:4
1:4
1:4
importantKovalík napriek snahe nevrátil do kurtu krátky forhendový volej Runeho, ktorý odvrátil dva brejkbaly a vedie 4:1 v druhom sete.
40-A
Po dobrom podaní však Rune zakončil víťazným krížnym forhendom a má ďalšiu výhodu.
40-40
Ale Rune zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a je tu opäť zhoda.
40-A
Tretí priamy bod pre Runeho za sebou a dánsky tenista má výhodu.
40-40
Ani forhendový return Kovalíka nepadol do kurtu a Rune sa zatiaľ dostáva z najhoršieho.
40-30
Runemu sa podarilo prvý z nich odvrátiť priamym bodom.
40-15
importantTentokrát Kovalík zahral na sieti víťazný slajzovaný bekhend opäť po nevydarenom dropshote Runeho a má dva brejkbaly!
30-15
Kovalík zvládol prečítať skrátenie Runeho a na sieti zahral presný bekhendový volej.
15-15
Rune odpovedá víťazným forhendom ihneď po podaní.
15-0
Rune na podaní začína len nepresným bekhendom.
1:3
Predsa len Kovalík už hru na podaní ukončil, keď si vynútil forhendovú chybu Runeho a znižuje na 1:3 v druhom sete.
40-30
Ani teraz to Kovalík vôbec nebude mať jednoduché, keďže sa mu nepodarilo vrátiť forhendový return Runeho.
40-15
Rune však opäť predviedol víťazný forhend po čiare.
40-0
Forhendový return Runeho zastavila sieť a Kovalík mieri za čistou hrou.
30-0
Následne priamy bod pre Kovalíka.
15-0
Kovalík sa snaží vrátiť do druhého setu a na podaní začína víťazným forhendom.
0:3
0:3
0:3
Kovalík nezvládol forhendový return a Rune po potvrdení brejku vedie už 3:0 v druhom sete.
15-40
Ďalší priamy bod a dva gembaly pre Runeho.
15-30
Vo výmenách je však Rune momentálne jasne lepší, čo potvrdil víťazným forhendom po čiare.
15-15
Ale Kovalíkovi môže pomôcť, že sa Rune dopustil štvrtej dvojchyby v zápase.
0-15
Priamy bod pre Runeho, ktorý sa vezie na víťaznej vlne.
0:2
importantAni pokus o dropshot Kovalíkovi nevyšiel a Rune získava brejk v úvode druhého setu, po ktorom vedie 2:0!
40-A
importantKovalík sa opäť vydal na sieť, lenže tentokrát forhendový volej trafil rámom rakety a Rune má druhý brejkbal!
40-40
Kovalík zvládol náročnú situáciu útočnou hrou, ktorú zakončil víťazným forhendom na sieti.
40-A
importantRune zahral šikovne v defenzíve a Kovalík nezvládol prechod na sieť, keď pokazil forhendový volej a bude čeliť brejkbalu!
40-40
Rune vydržal v dlhej výmene a Kovalík napokon pokazil slajzovaný bekhend.
40-30
Kovalík nevrátil cez sieť dobrý forhendový return Runeho.
40-15
Rune však zaútočil z forhendovej strany a vynútil si bekhendovú chybu Kovalíka.
40-0
Priamy bod pre Kovalíka, ktorý tiež môže odpovedať čistou hrou na podaní.
30-0
Následne víťazný krížny forhend pre Kovalíka.
15-0
Konečne Kovalík pretrhol nepriaznivú sériu stratených bodov, keď predviedol dobrý lob a Rune nezvládol smeč.
0:1
Rune si pomohol priamym bodom a do druhého setu vstupuje čistou hrou na podaní.
0-40
Rune trafil víťazný forhend a má opäť šancu na čistú hru.
0-30
Kovalík bol v dobrej pozícii na sieti, ale Rune vrátil jeho smeč a následne slovenský tenista pokazil bekhendový volej.
0-15
Rune otvára druhý set na podaní priamym bodom.
0:0
0:0
5:7
importantRune sa chytil šance a vynútil si bekhendovú chybu Kovalíka, takže vyrovnaný prvý set získal výsledkom 7:5!
0-40
importantKovalík zaznamenal druhú dvojchybu za sebou a doslova daroval tri setbaly Runemu!
0-30
importantDruhá dvojchyba Kovalíka vo veľmi nevhodnej chvíli a znamená veľké problémy pri podaní na udržanie v prvom sete.
0-15
Rune prečítal skrátenie Kovalíka a na sieti zahral víťazný forhend.
5:6
5:6
5:6
Kovalík sa neubránil tvrdému forhendu Runeho, ktorý po čistej hre vedie 6:5 v prvom sete a má istotu tajbrejku.
0-40
Rune trafil vynikajúci víťazný krížny forhend a má šancu na čistú hru.
0-30
0-15
Kovalík sa dostal do výmeny, ale jeho druhý forhend už bol veľmi nepresný.
5:5
Našťastie si Kovalík pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.
40-30
Kovalík prvú možnosť nevyužije, keďže si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
40-15
Nasledujúca výmena priniesla nepresný krížny forhend Runeho, ktorý znamená dva gembaly pre Kovalíka.
30-15
Kovalík však zahral trochu zbrklo a zbytočne rýchlo vyhodil forhend.
30-0
Ďalší forhendový return Runeho zastavila sieť.
15-0
Kovalík začína priamym bodom podanie na udržanie v prvom sete.
4:5
4:5
4:5
Napokon však priamy bod pre Runeho, ktorý si opäť podržal podanie a vedie 5:4 v prvom sete.
30-40
Kovalík po vydarenom bekhendovom returne prešiel na sieť, kde na druhýkrát zahral úspešný bekhendový volej.
15-40
Následne po dobrom podaní Rune zakončil víťazným forhendom a má dva gembaly.
15-30
Rune zahral ďalší nechytateľný dropshot.
15-15
Rune odpovedá tiež aktívnou hrou a Kovalíkov dobiehaný forhend skončil v sieti.
15-0
Kovalík predviedol presvedčivý útok, ktorý na sieti dokončil víťazným forhendovým volejom.
4:4
Kovalík si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
A-40
Kovalík zakončil prechod na sieť úspešným bekhendovým volejom.
40-40
Opäť príliš dlhý forhend Kovalíka, ktorý dostáva gem na zhodu.
40-30
Prvý z nich Kovalík zahodil trafeným bekhendom do siete.
40-15
Nevydarený forhendový return Runeho a Kovalík má dva gembaly.
30-15
Rune mal dobrú pozíciu na sieti, ale pokazil jednoduchý forhendový volej.
15-15
Následne si však Kovalík pomohol priamym bodom.
0-15
Kovalík začína na podaní po dlhšej prestávke len dlhým forhendom.
3:4
3:4
importantKovalík a Rune sa však už opäť rozohrávajú na kurte a zápas bude pokračovať po takmer hodinovej prestávke!
3:4
importantLenže dážď neustal a organizátori sa predsa len rozhodli natiahnuť plachtu, takže naozaj nie je isté, či sa dnes ešte bude pokračovať v zápase!
3:4
importantV tejto chvíli však empajrová rozhodkyňa potvrdila prerušenie zápasu na dlhšie, keďže Kovalík a Rune už odchádzajú do útrob štadióna, ale kurt zatiaľ zostáva odkrytý a plachta sa nezaťahuje, tak snáď sa dočkáme o chvíľu pokračovania zápasu!
3:4
Kvôli dažďu nás čaká trochu dlhšia prestávka, ale hráči zatiaľ zostávajú na kurte, keďže by sa malo jednať len o krátku prehánku a organizátori sa zatiaľ snažia vysušiť kurt.
3:4
3:4
Kovalík ešte vrátil skrátenie Runeho, ktorý však už zahral víťazný forhend do otvorenej časti kurtu, po ktorom vedie 4:3 v prvom sete.
15-40
Následne však Rune zaznamenal druhú dvojchybu v zápase.
0-40
Rune trafil eso von z kurtu, ktoré je už preňho celkovo tretím v zápase.
0-30
V Paríži sa opäť rozpršalo, ale zatiaľ sa v hre pokračuje a Rune zahral úspešný dropshot.
0-15
Rune predviedol ukážkový prechod na sieť zakončený presným bekhendovým volejom.
3:3
Kovalík dokončil gem na podaní priamym bodom a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.
A-40
Rune zahodil šancu na prvý brejkbal po nepresnom krížnom bekhende.
40-40
Kovalík vyhodil forhend a bude musieť ísť na podaní po prvýkrát cez zhodu.
40-30
V dlhšej výmene uspel Rune, ktorý vytiahol víťazný krížny bekhend.
40-15
Kovalík trafil eso na stred, ktoré je preňho prvým v zápase.
30-15
Rune bol vo výmene aktívnejší a vydal sa na sieť, následne bol Kovalíkov pokus o lob príliš dlhý.
30-0
Kovalík zahral dokonalý dropshot, za ktorým sa Rune ani nerozbehol.
15-0
Rune pomáha Kovalíkovi aj bekhendom trafeným do siete.
2:3
2:3
2:3
Kovalíkov krížny bekhend bol nepresný a Rune vedie 3:2 v prvom sete.
15-40
Škoda z pohľadu Kovalíka, keďže jeho bekhendový return nepustila na druhú stranu páska.
15-30
15-15
Tentokrát Runeho forhend skončil v sieti.
0-15
Rune doviedol forhendový útok do víťazného konca razantným smečom na sieti.
2:2
Kovalík si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
40-15
Ďalší nepresný Runeho forhend a Kovalík má dva gembaly.
30-15
Opäť Kovalík zaútočil forhendom ihneď po podaní a vypýtal si Runeho chybu.
15-15
Kovalík po dobrom podaní odpovedá víťazným forhendom k ľavej čiare.
0-15
Rune po prvýkrát predviedol svoju útočnú hru, ktorou si vynútil bekhendovú chybu Kovalíka.
1:2
1:2
1:2
Kovalík chcel byť v tejto výmene aktívny, ale bekhend poslal do siete a Rune s problémami udržal podanie a vedie 2:1 v prvom sete.
40-A
Rune však trafil druhé eso v zápase, opäť na stred a má výhodu.
40-40
Hneď druhý úder z forhendu Rune prestrelil a Kovalík dotiahol gem na zhodu.
30-40
Konečne sa Kovalík dostal do výmeny a Rune opäť len vyhodil forhend.
15-40
Ale šancu na čistú hru Rune zahodil prvou dvojchybou v zápase.
0-40
Do tretice priamy bod pre Runeho, ktorý tiež mieri za čistou hrou na podaní.
0-30
Bekhendový return Kovalíka bol tiež nepresný.
0-15
Kovalíkov forhendový return dopadol tesne za základnú čiaru.
1:1
Runeho forhend nadvihla páska do autu a Kovalík čistou hrou na podaní vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
40-0
Runemu vôbec nevyšiel forhendový return a Kovalík má šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Rune opäť chybuje z forhendovej strany, keď úder poslal ďaleko za základnú čiaru.
0:1
Na záver úvodnej hry na podaní si Rune dovolil nádherný dropshot a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete.
30-40
Kovalíkov riskantný forhendový return nebol presný a Rune má gembal.
30-30
Rune však vytiahol prvé eso v zápase, ktoré trafil na stred.
30-15
Tentokrát Kovalík prečítal úmysel Runeho na sieti zahrať krátky úder a sám zakončil víťazným krížnym forhendom.
15-15
Kovalíkovi nevyšiel pokus o slajzovaný bekhend, ktorý zastavila sieť.
15-0
Kovalík odolal v úvodnej výmene, keď sa po väčšinu času musel brániť, ale odmenou mu bol dlhý forhend Runeho.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Kovalík a Rune sa už rozohrávajú na treťom najväčšom kurte v areáli Roland Garrros, ktorý nesie názov po bývalej francúzskej tenistke Simonne Methieuovej a na podaní zápas otvorí dánsky tenista.
Vitajte pri sledovaní zápasu tretieho kola mužskej dvojhry na French Open, v ktorom Jozef Kovalík vyzve dánskeho favorita Holgera Runeho. Kovalík si splnil svoj sen už postupom do druhého kola cez amerického súpera Girona, ale v ňom dokázal predviesť životný výkon, keď vyhral v päť setovej dráme a hlavne otočil nepriaznivý stav z 0:2 na sety proti ruskému tenistovi Khachanovovi, ktorý je na 18. mieste v rebríčku ATP. Dnes ho tak v treťom kole čaká ďalší veľký súper, keďže talentovaný 21-ročný Rune sa nachádza dokonca už na 13. mieste na svete. Rune v úvodnom kole nemal problém s britským tenistom Evansom, ale v druhom kole sa poriadne na postup natrápil, keď proti talianskemu súperovi Cobollimu stratil dvojsetové vedenie a o svojom víťazstve rozhodol až v supertajbrejku piateho setu. Kovalík by tak dnes nemusel byť bez šance, ak sa mu podarí zopakovať výkon najmä z druhej polovice zápasu proti Khachanovovi, kde bol jednoznačne lepším hráčom a podobnou hrou by rozhodne mohol narobiť poriadne problémy aj Runemu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Tenis»Roland Garros 2024: Kovalík končí v 3. kole, favorizovaný Rune bol nad jeho sily