Finále vzostupov a pádov. Už nikdy nebudem o sebe pochybovať, vraví Swiateková

Poľka Iga Swiateková sa stala víťazkou Roland Garros 2023.
Poľka Iga Swiateková sa stala víťazkou Roland Garros 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jún 2023 o 11:40

Poľka je štvornásobná grandslamová víťazka.

PARÍŽ. Poľská tenistka Iga Swiateková podľa vlastných slov získala novú vieru vo vlastné schopnosti po tom, čo zvíťazila vo finálovom súboji na Roland Garros nad Češkou Karolínou Muchovou 6:2, 5:7 a 6:4.

Dvadsaťdvaročná Swiateková si upevnila post najlepšej hráčky na svete, keď získala tretí titul za uplynulé štyri roky na grandslamovom podujatí v Paríži.

"Teraz cítim všetky tie rôzne emócie. Zápas bol veľmi intenzívny, plný vzostupov a pádov. Karolína hrala naozaj dobre. Zvíťaziť nad ňou bola veľká výzva.

Som šťastná a hrdá na seba, že som to zvládla. Som nesmierne rada, že som antukovú šnúru ukončila tak dobre. Myslím, že nikdy nebudem znovu pochybovať o svojich schopnostiach," citovala Swiatekovú agentúru DPA.

Je tak prvá žena od Justine Heninovej (2007), ktorá úspešne obhájila prvenstvo na parížskej antuke a štyrmi titulmi sa vyrovnala Naomi Osakovej.

Veteránka Venus Williamsová je so siedmimi jediná aktívna hráčka, ktorá ich má na konte viac. Swiateková sa vyrovnala Osakovej a Monike Selešovej, jediným ženám, ktoré vyhrali všetky zo svojich štyroch grandslamových finále.

Dvadsaťšesťročná Muchová, ktorá bola pred turnajom 43. hráčka rebríčka a v novom vydaní sa posunie na 16. priečku, dosiahla najväčší úspech v kariére.

Muchová urobila v závere pri podaní tri chyby a duel zakončila dvojchybou.

"Som veľmi spokojná, hoci je ten pocit aj trochu trpký. Cítila som, že to bol veľmi tesný zápas. Ale celkovo sa môžem nazvať grandslamovou finalistkou.

Je to úžasný úspech a určite veľká motivácia do ďalšej práce, aby som opäť dostala šancu hrať o tieto veľké tituly," uviedla Muchová pri odovzdávaní trofejí.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Finále vzostupov a pádov. Už nikdy nebudem o sebe pochybovať, vraví Swiateková