Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Získal iba dva gemy. Horanský nestačil na syna tenisovej legendy

Slovenský tenista Filip Horanský. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|31. jan 2021 o 16:45

Zápas netrval ani hodinu.

ATP Challenger, Quimper (Francúzsko)

Muži - dvojhra, finále:

Sebastian Korda (USA-2) - Filip HORANSKÝ (SR) 6:1, 6:1

QUIMPER. Slovenský tenista Filip Horanský prehral v nedeľnom finále dvojhry na challengerovom turnaji vo francúzskom meste Quimper.

Druhému nasadenému Sebastianovi Kordovi z USA podľahol dvakrát 1:6 za 51 minút.

Dvadsaťosemročný Slovák tak nezískal svoj druhý challengerový titul vo dvojhre. Doposiaľ jediný má na konte z roku 2018, keď zvíťazil na antuke v nemeckom Meerbuschi.

Napriek tomu si výrazne polepší v hodnotení ATP. Aktuálne je na 184. pozícii, od pondelka bude na 163. mieste. Blíži sa tak k prekonaniu svojho kariérneho maxima. Najvyššie bol doposiaľ v roku 2019 na 161. priečke.

Jeho súper dvadsaťročný Sebastian Korda získal svoj druhý challengerový titul v kariére. V januári tohto roku už však bol aj vo finále turnaja ATP v Delray Beach.

Zároveň sa od pondelka po prvý raz kariére dostane do prvej svetovej stovky, keď bude na 88. mieste. 

Korda je známy aj tým, že jeho otcom je úspešný bývalý český tenista Petr Korda, bývalá svetová dvojka a víťaz Australian Open 1998. 

"Bol to pre mňa úspešný týždeň, vyhral som štyri ťažké zápasy. Dokázal som si, že viem hrať kvalitne aj v hale, ktorú som predtým veľmi neobľuboval. Škoda nedeľňajšieho finále, troška som zaostával fyzicky.

Navyše Korda podal v zápase excelentný výkon s minimom chýb a tak zaslúžene vyhral," zhodnotil pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ) zverenec Ladislava Simona.

Horanský sa vďaka finálovej účasti výrazne priblížil ku svojmu rebríčkovému maximu, ktorým je 161. pozícia. Zaostáva za ňou momentálne iba o dve priečky.

"Rebríček som vôbec nesledoval, pozrel som si ho až po finále. Som rád, že som sa priblížil k svojmu maximu a budem sa snažiť čo najskôr ho vylepšiť. Čo sa týka síl, zajtra si oddýchnem. Našťastie sa nemusím presúvať.

Nasledujúci turnaj odohrám na rovnakom mieste, čo je v tomto prípade výhoda. Podmienky tu v Quimperi mi sedia a tak sa pripravím čo najlepšie na ďalší duel. Každý zápas je ťažký a tak treba ísť zasa pomaly od zápasu k zápasu," dodal hráč NTC.

Súvisiace články