Carlos Alcaraz.
Carlos Alcaraz. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. jún 2023 o 07:49

Djokovič klesol na druhé miesto.

LONDÝN. Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa vďaka triumfu na turnaji v londýnskom Queen's Clube vrátil na čelo svetového rebríčka ATP.

Opäť vystriedal Srba Novaka Djokoviča, ktorý klesol na druhé miesto. Tretí je naďalej Rus Daniil Medvedev.

Dvadsaťročný Alcaraz vybojoval svoj prvý turnajový titul na tráve. Celkovo získal na okruhu ATP už 11 titulov, vrátane vlaňajšieho triumfu na US Open. V tomto roku vyhral päť podujatí.

V Top 10 svetového rebríčka nastala ešte jedna zmena. Talian Jannik Sinner sa posunul pred Američana Taylora Fritza na ôsmu priečku.

Najlepší slovenský singlista Alex Molčan klesol o osem priečok a patrí mu 81. miesto. Norbert Gombos je v najnovšom vydaní rebríčka 145., Jozef Kovalík 151. a Lukáš Klein 152.