US Open 2023: Anna Karolína Schmiedlová postúpila cez Rebeku Masárovú

Anna Karolína Schmiedlová - Rebeka Masárová: ONLINE prenos z 2. kola US Open 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. aug 2023 o 15:30 (aktualizované 30. aug 2023 o 18:50)

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 2. kola na turnaji US Open 2023: Anna Karolína Schmiedlová - Rebeka Masárová.

NEW YORK. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová hrala zápas 2. kola na grandslamovom turnaji US Open.

Jej súperkou bola španielska tenistka so slovenskými koreňmi Rebeka Masárová.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Rebeka Masárová dnes (tenis, US Open 2023, 2. kolo, streda, LIVE)

Masárová
Rebeka Masárová mala lepší vstup do stretnutia, keď získala brejk, ale potom za stavu 4:2 v prvom sete nevyužila štyri brejkbaly a to sa vlastne neskôr ukázalo ako zlomový moment zápasu. Schmiedlová si dokázala zobrať stratené podanie späť a v tajbrejku absolútne dominovala, keď ho vyhrala bez straty bodu. V druhom sete si Schmiedlová vybojovala až dva brejky a zápas doviedla do víťazného konca. V treťom kole sa Schmiedlová stretne z víťazkou zápasu medzi španielskou tenistkou Sorribesovou Tormovou a čínskou tenistkou Xinyu Wangovou, čo je opäť celkom prijateľný žreb a pre Schiedlovú sa otvára solídna šanca na postup do osemfinále, čím by zopakovala úspech z tohtoročného Roland Garros. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch!
Koniec zápasu
6:2
importantSchmiedlová dokončila zápas priamym bodom z druhého podania a po setoch 7:6(0) a 6:2 postupuje už do tretieho kola na US Open 2023!
40-0
importantSchmiedlová trafila eso na téčko a má tri mečbaly!
30-0
Masárová netrafila ani krížny forhend do kurtu a vyzerá byť zmierená s prehrou.
15-0
Schmiedlová začala odvážne a na sieti zakončila víťazným bekhendom.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:2
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2
importantNapokon Masárová zahodila forhend z jasnej pozície a Schmiedlová bude podávať na víťazstvo za stavu 5:2 v druhom sete!
A-40
importantMasárová poslala forhend do siete a Schmiedlová má možno rozhodujúci brejkbal!
40-40
Ďalšia skvelá výmena, ktorú vyhrala Schmiedlová vďaka bekhendovému obhodeniu.
30-40
Masárová sa dostáva z najhoršieho a po víťaznom forhende má gembal.
30-30
Priamy bod pre Masárovú.
30-15
Veľmi rýchle nohy predviedla Schmiedlová, ktorá ešte forhendom obhodila Masárovú na sieti.
15-15
Následne Masarová zaznamenala už šiestu dvojchybu v zápase.
0-15
Masárová trafila víťazný forhend po čiare.
4:2
Schmiedlová si útočným krížnym bekhendom vynútila chybu Masárovej a vedie 4:2 v druhom sete.
40-30
Ale prvý z nich Schmiedlová nevyužila, keď prestrelila bekhend.
40-15
Masárová poslala forhend ďaleko za základnú čiaru a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
Hneď prichádza aj ďalší priamy bod pre Schmiedlovú.
15-15
Schmiedlová si však dôkaže pomôcť priamym bodom.
0-15
Schmiedlová sa musí sústrediť najmá na podanie, ale nenamierila do kurtu krížny forhend.
3:2
3:2
3:2
Napokon prišla vynútená chyba Schmiedlovej a Masárová po čistej hre znižuje na 2:3 v druhom sete.
0-40
Masárová rozbehala Schmiedlovú a krížnym forhendom rozhodla výmenu.
0-30
0-15
Schmiedlová vôbec nebola dobre postavená k bekhendu, ktorý nezvládla.
3:1
Masárovej bekhend zastavila sieť a Schmiedlová po potvrdení brejku vedie 3:1 v druhom sete.
40-15
Ďalší dlhý forhend španielskej tenistky a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
Masárovej sa však naďalej viac nedarí a pokazila forhend.
15-15
Lenže prichádza aj vyhodený krížny bekhend Schmiedlovej.
15-0
Schmiedlová začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
importantDo tretice to konečne vyšlo, pretože Masárovej bekhend bol dlhý a Schmiedlová vedie 2:1 v druhom sete!
A-40
importantTak aj tretí brejkbal pre Schmiedlovú po nepresnom krížnom bekhende Masárovej!
40-40
Masárová sa však drží a na sieti už forhendom nezaváhala.
A-40
importantSchmiedlová však hrá odvážne a po víťaznom krížnom forhende má ďalší brejkbal!
40-40
Masárová ho však odvrátila, keď si vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej.
40-30
importantSchmiedlová zabojovala, dobehla skrátenie a krížnym forhendom získala brejkbal!
30-30
Nasledoval víťazný forhend Masárovej k ľavej čiare.
30-15
Masárová v kritickej situácii vytiahla priamy bod.
30-0
Tak to bola jasná pozícia pre Masárovú, ktorá však trafila forhend do siete.
15-0
Masárová na podaní začína len dlhým forhendom.
1:1
Napokon však Masárová pokazila bekhend na sieti a Schmiedlová vyrovnala na 1:1 v druhom sete.
40-30
Schmiedlová musela cúvať a nezvládla forhend.
40-15
Na sieti sa Schmiedlovej nepodarilo forhendom presne zakončiť.
40-0
Schmiedlová ma nakročené za čistou hrou po dlhom bekhende Masárovej.
30-0
Tak ani druhé podanie sa Masárovej nepodarilo dostať do hry.
15-0
Aj Schmiedlová si pomáha priamym bodom.
0:1
Masárová potrebovala dobrý štart do druhého setu po úplne nevydarenom tajbrejku a po ďalšom priamom bode zvládla prvú hru na podaní.
15-40
Tretí priamy bod v tejto hre a Masárová má dva gembaly.
15-30
Masárovú drží podanie a pomáha si ďalším priamym bodom.
15-15
Masárová sa vydala na sieť, ale Schmiedlová ju ohodila forhendom.
0-15
Druhý set Masárová otvára priamym bodom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Rebeka Masárová.
0:0
7:6
importantMasárová na sieti odovzdala prvý set pokazeným bekhendovým volejom a Schmiedlová získala prvý set po fantastickom tajbrejku, ktorý zvládla na nulu a vyhrala ho nevídaným spôsobom 7:0!
6-0
importantAni krížny bekhend Masárovej nepadol do kurtu a Schmiedlová má šesť setbalov, pretože strany sa menia za stavu 6:0 pre slovenskú tenistku!
5-0
Masárová vyhodila forhend a Schmiedlová ma nakročené k setbalom.
4-0
Priamy bod pre Schmiedlovú.
3-0
Tak to bola vynikajúca obrana, ktorú predviedla Schmiedlová a lobom sa dostala z najhoršieho, napokon Masárová nevydržala a forhend poslala do siete.
2-0
Šikovný víťazný krížny forhend pre Schmiedlovú, ktorá má minibrejk.
1-0
Schmiedlová otvára tajbrejk priamym bodom.
6:6
Masárová zakončila hru na podaní ďalším priamym bodom, odvrátila dva setbaly a o víťazke sa rozhodne až v tajbrejku.
40-A
No a po priamom bode Masárová má výhodu.
40-40
Masárová hlasito zakričala po dlhom bekhende Schmiedlovej, ktorý znamená odvrátený aj druhý setbal.
A-40
importantSchmiedlová forhendom zaútočila a vybojovala si druhý setbal!
40-40
Masárová ho odvrátila priamym bodom.
40-30
importantSchmiedlová však zahrala forhend presne na základnú čiaru a Masárova pokazila, takže je tu setbal pre slovenskú tenistku!
30-30
Rýchly víťazný bekhend po čiare v podaní Masárovej.
30-15
Masárová však následne trafila prvé eso v zápase von z kurtu.
30-0
Druhá dvojchyba za sebou pre španielsku tenistku, ktorá je v kritickej situácii.
15-0
Masárová pod tlakom otvára hru na podaní štvrtou dvojchybou v zápase.
6:5
6:5
6:5
Schmiedlová si tiež vynútila bekhendovú chybu Masárovej a vedie 6:5 v prvom sete, takže má zaistený tajbrejk.
40-30
Dobrý forhendový return Masárovej, ktorým si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.
40-15
Zaujímavá výmena, v ktorej Schmiedlová odolala a dočkala sa vyhodeného krížneho bekhendu od Masárovej.
30-15
Španielska tenistka však aj pokazila forhend, ktorý poslala do siete.
15-15
Masárová forhendom zatlačila a na sieti už mala jednoduché zakončenie.
15-0
Masárová chcela zmeniť výmenu bekhendom po čiare, ale tentokrát minula.
5:5
Následne k tomu pridala aj víťazný bekhend po čiare a vyrovnala na 5:5 v prvom sete.
15-40
Masárová výmenu rýchlo zakončila víťazným forhendom po čiare a má dva gembaly.
15-30
Schmiedlová môže cítiť šancu, lenže jej krížny bekhend sa do kurtu nezmestil.
15-15
Prechod na sieť bol v poriadku v podaní Masárovej, ale bekhendový volej bol tesne nepresný.
0-15
Masárová tak zrazu musí podávať na udržanie v prvom sete, ale začína priamym bodom.
5:4
5:4
5:4
Masárová už bola neskoro pri forhendovom údere, ktorý znamenal jej vynútenú chybu a Schmiedlová vedie 5:4 v prvom sete.
40-30
Prvý z nich Schmiedlová zahodila veľmi dlhým bekhendom.
40-15
Vzápätí prišiel ďalší priamy bod a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
15-15
Schmiedlovej sa nepodarilo ukončiť výmenu na sieti a Masárová ju prehodila forhendom.
15-0
Schmiedlová sa dostala do útoku a zakončila víťazným forhendom po čiare.
4:4
importantMasárová na záver spáchala tretiu dvojchybu v zápase a Schmiedlová sa doťahuje na 4:4 v prvom sete!
40-30
importantVeľa času mala Masárová na forhend, ktorý trafila do siete a Schmiedlová má prvý brejkbal v zápase!
30-30
Masárová odpovedá priamym bodom.
30-15
Schmiedlová trafila skvelý víťazný forhendový return po čiare.
15-15
Ale v nasledujúcej výmene už Masárová zahrala bekhend k základnej čiare, ktorý Schmiedlová nevrátila.
15-0
Masárová pokračuje v nevynútených chybách a forhend neprešiel cez sieť.
3:4
3:4
3:4
Masárová na sieti nezvládla forhendový volej, takže Schmiedlová odvrátila hneď štyri brejkbaly a znižuje na 3:4 v prvom sete.
A-40
Schmiedlová sa dočkala pokazeného bekhendu Masárovej a má druhú výhodu.
40-40
Najdlhšia hra zápasu bude pokračovať aj ďalej, keďže Masárová prestrelila forhend.
40-A
importantMasárová sa odhodlala k tvrdému víťaznému forhendu k ľavej čiare a vybojovala si štvrtý brejkbal!
40-40
Veľmi nevydarené druhé podanie Schmiedlovej, ktorá má na konte už tretiu dvojchybu.
A-40
Schmiedlová trafila eso von z kurtu a konečne má výhodu.
40-40
Masárová zatiaľ zahadzuje ďalšiu príležitosť vyhodeným krížnym bekhendom.
40-A
importantAle Schmiedlovej bekhend zastavila sieť a Masárová má tretí brejkbal!
40-40
V tejto výmene už Masárová sama zahodila šancu forhendom do siete.
30-40
Prvý z nich Schmiedlová odvrátila esom na téčko.
15-40
importantSchmiedlová sa pošmykla pri krížnom forhende, ktorý bol nepresný a Masárová má ďalšie dva brejkbaly!
15-30
Ani forhend Schmiedlová nenamierila do kurtu a je v ďalších problémoch na podaní.
15-15
Schmiedlová si pripisuje už tiež druhú dvojchybu v zápase.
15-0
Masárová bekhend spod nôh trafila do siete.
2:4
Tretí priamy bod pre Masárovú v tejto hre, ktorá veľmi rýchlo potvrdila brejk a vedie 4:2 v prvom sete.
15-40
Konečne sa Schmiedlová dostala do výmeny, ale dobiehaný forhend poslala do siete.
15-30
Napriek tomu si však opäť pomáha priamym bodom.
15-15
Ale vzápätí španielska tenistka zaznamenala už druhú dvojchybu v zápase.
0-15
Masárová chce potvrdiť brejk a začína priamym bodom.
2:3
2:3
2:3
importantMasárová si počkala na slabé druhé podanie Schmiedlovej a trafila víťazný forhendový return po čiare, preto vedie 3:2 v prvom sete!
30-40
importantSchmiedlovej vôbec nesadol krížny bekhend v dlhšej výmene a bude čeliť prvému brejkbalu!
30-30
Ďalší forhend Schmiedlovej skončil tesne vedľa ľavej čiary.
30-15
Schmiedlová zahrala krížny forhend viac k čiare a Masárová ho už nedobehla.
15-15
Masárová sa mohla dostať do výmeny, ale forhendový return napálila do siete.
0-15
Nepríjemný začiatok podania pre Schmiedlovú, ktorá sa dopustila prvej dvojchyby v zápase.
2:2
Vďaka ďalšiemu priamemu bodu Masárová vyrovnala na 2:2 v prvom sete.
15-40
Šancu na čistú hru Masárová zahodila dlhým forhendom.
0-40
Masárová si nakročila do kurtu a trafila víťazný bekhend.
0-30
Schmiedlová rýchlo poslala forhend za základnú čiaru.
0-15
Masárová trafila podanie priamo na Schmiedlovú a získala priamy bod.
2:1
2:1
2:1
Vynútená bekhendová chyba Masárovej postačila Schmiedlovej, ktorá vedie 2:1 v prvom sete.
40-15
Masárová chcel zakončiť bekhendom po čiare, ale nebola presná.
30-15
Priamy bod prišiel na pomoc Schmiedlovej.
15-15
Schmiedlová sa ocitla mimo balans a Masárová to využila na víťazný forhend.
15-0
Masárová prešla na sieť, ale Schmiedlová zahrala bekhend šikovne pod nohy a španielska tenistka nezvládla bekhendový halfvolej.
1:1
Ale mrzieť je to nemusí, pretože po priamom bode Masárová vyrovnala na 1:1 v prvom sete.
30-40
Masárová vyrobila prvú dvojchybu v zápase.
15-40
Masárovej krížny bekhend bol víťazný a vďaka nemu má dva gembaly.
15-30
15-15
Prvá nevynútená forhendová chyba v zápase z pohľadu Schmiedlovej.
15-0
Schmiedlová sa dostala do výmeny od základnej čiary a Masárová opäť namierila forhend len do siete.
1:0
Napokon Masárová trafila forhend do siete a Schmiedlová získala úvodnú hru na podaní čistým spôsobom.
40-0
Schmiedlová sa ihneď po krížnom bekhende vydala na sieť a Masárová minula bekhendové obhodenie.
30-0
Nasledoval priamy bod pre Schmiedlovú.
15-0
Schmiedlová v úvodnej výmene bola aktívnejšia a Masárová spáchala vynútenú bekhendovú chybu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová s Masárovou sa už na kurte pripravujú a na podaní začne slovenská tenistka, ktorá vyhrala žreb.
Vitajte pri sledovaní zápasu druhého kola ženskej dvojhry na poslednom grandslame sezóny US Open 2023, v ktorom máme aspoň jednu zástupkyňu vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej a jej súperkou bude španielska tenistka Rebeka Masárová. Na prvý pohľad sa Masárová zdá ako prijateľný oponent, lenže netreba ju podceňovať vzhľadom k tomu, že v prvom kole senzačne vyradila osmičku turnaja Sakkariovú a vyhrala aj jediný vzájomný zápas proti Schmiedlovej minulý rok na antuke v Bastade.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.
Domov»Tenis»US Open 2023: Anna Karolína Schmiedlová postúpila cez Rebeku Masárovú