Anna Karolína Schmiedlová na US Open 2024.
Anna Karolína Schmiedlová na US Open 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. aug 2024 o 00:20

Slovenská tenisová jednotka bude pokračovať na záverečnom grandslamovom turnaji už iba vo štvorhre.

US Open 2024

Dvojhra - 1. kolo:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Clara Tausonová (Dán.) 6:1, 6:7 (5), 2:6

NEW YORK. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 1. kole ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open 2024.

Napriek sľubnému úvodu podľahla Dánke Clare Tausonovej 6:1, 6:7 (5), 2:6 a neodplatila jej prehru z augustového turnaja WTA v Clevelande.

Slovensko tak v New Yorku prišlo aj o jediné želiezko v singli.

Tausonovú čaká v druhom kole nasadená osemnástka Diana Šnajderová, ktorá zdolala Nadiu Podoroskú jednoznačne 6:0 a 6:1.

Schmiedlová vstúpila do zápasu výborne, keď v prvom sete triumfovala za 32 minút jednoznačne 6:1.

Druhý set však už takou jednoznačnou záležitosťou nebol. Tausonová na stratené podanie v tretej hre reagovala troma vyhratými hrami za sebou a dostala sa do vedenia 4:2.

Schmiedlová však svoje stratené podanie získala okamžite späť a o víťazke musel rozhodnúť až tajbrejk.

V ňom mala navrch dánska tenistka, ktorá triumfovala pomerom 7:5 a vyrovnala stav zápasu na 1:1.

Tretí set už bol jednoznačnou záležitosťou Tausonovej, ktorá dovolila uhrať Slovenke iba dva gemy a triumfovala pomerom 6:2.

Schmiedlová sa po vypadnutí z dvojhry predstaví ešte vo štvorhre.

Spolu so svojou partnerkou Nemkou Tatjanou Mariou bude čeliť v prvom kole japonsko-indonézskej dvojici Ena Shibaharová a Aldila Sutjiadiová.

Domov»Tenis»Výborný úvod, katastrofálny koniec. Schmiedlová sa lúči s US Open už v prvom kole