Tatar zmiernil prehru Detroitu, Chára asistoval

Hokejisti Caroliny Hurricanes (bielo-červená kombinácia) predviedli výborný defenzívny výkon a na víťazstvo nad Coloradom im stačil jeden gól. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. okt 2015 o 07:25

Tri zo štyroch stretnutí nemali v riadnom hracom čase víťaza.

NEW YORK. Tomáš Tatar si v stredu otvoril strelecký účet v novej sezóne zámorskej hokejovej NHL, ale svojím presným zásahom iba zmiernil prehru Detroitu v Edmontone 1:3.

Tatar skóroval v 47. minúte za stavu 3:0 pre Oilers, keď bekhendom dorazil do siete strelu spoluhráča Gustava Nyquista.

Red Wings nebodovali v treťom zápase po sebe.

"Dobrú prácu odviedol Nyquist, ja som si počkal na dorážku a vyšlo to. V každom zápase sa snažíme vyhrať, ale dnes sme nezačali dobre a boli sme nedôrazní v obrannej fáze. Myslím si, že by sme mali viac strieľať, tak ako v tretej tretine, ale vtedy už bolo neskoro," povedal pre zámorské médiá Tatar, ktorý si otvoril gólový účet až v šiestom zápase sezóny.

Andrej Sekera odohral za domácich dvadsať minút, zblokoval päť striel a raz sám neúspešne ohrozil súperovho brankára Petra Mrázka.

Tomáš Jurčo za hostí nehral.

Najvyťaženejší muž duelu Zdeno Chára (26:46 min) asistoval pri treťom góle Bostonu, ale jeho Bruins neudržali náskok 4:2 a Philadelphii podľahli na vlastnom ľade 4:5 po predĺžení.

Obrat režíroval Claude Giroux, ktorý svojím presným zásahom najprv znížil a v pridanej päťminútovke rozhodol o dvoch bodoch pre Flyers.

Toronto prehralo v Buffale 1:2 po nájazdoch, v defenzíve Maple Leafs dostal príležitosť slovenský zadák Martin Marinčin, ktorý v zostave nahradil zraneného Jakea Gardinera.

NHL - streda:

Buffalo - Toronto 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 56. E. Kane, rozhodujúci sam. nájazd Moulson - 2. Parenteau (Polák, Grabner)

/Martin Marinčin (Toronto) 15:53 min, +1 bod, 1 strela/

Boston - Philadelphia 4:5 po predĺžení (2:2, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 14. B. Connolly (P. Bergeron, Marchand), 18. P. Bergeron (Eriksson, Krejčí), 25. Ch. Kelly (Eriksson, CHÁRA), 29. Hayes (Krejčí) - 10. Bellemare (VandeVelde, R. White), 16. Gagner (Laughton, L. Schenn), 48. Giroux (Voráček, Streit), 51. Simmonds (Umberger, Streit), 63. Giroux (Streit, Voráček)

/Zdeno Chára (Boston) 26:46 min, 1 strela, 0+1, +1 bod, 2 tr. min/

Edmonton - Detroit 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 13. Letestu (Jakupov, J. Schultz), 27. McDavid (Pouliot, Jakupov), 28. Purcell (Korpikoski, Fayne) - 47. TATAR (Nyquist, Sheahan)

/Andrej Sekera (Edmonton) 20:01 min, 1 strela/

/Tomáš Tatar (Detroit) 17:02 min, 1 strela, 1+0/

Colorado - Carolina 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. V. Rask (R. Murphy)