Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Zarábal pod svoje možnosti. Prioritou Tampy je aj udržať si Černáka

Jason Dickinson (vľavo) a Erik Čěrnák vo finále play off NHL Dallas - Tampa Bay. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. okt 2020 o 10:07

S niekoľkými hráčmi už pokračovať neplánujú.

BRATISLAVA. Tri dni po zisku Stanleyho pohára a deň po oslavách v meste s fanúšikmi už generálny manažér Tampa Bay Lightning Julien BriseBrois intenzívne myslí na ďalšiu sezónu.

Iné mu ani nezostáva, ak si chce v tíme udržať trio šikovných obmedzených voľných agentov - obrancov Michaila Sergačova a Erika Černáka ako aj útočníka Anthony Cirelliho.

Všetci traja sú mladí, v uplynulej sezóne podávali skvelé výkony a všetci doteraz zarábali výrazne pod svoje možnosti. Organizáciu Lightning nestáli ani milión dolárov na hlavu.

V prípade Černáka to bolo "iba" 700-tisíc. To sa však zrejme zmení. Brisebois označil ich podpísanie za jednu z hlavných priorít čerstvého šampióna NHL.

"Sú to všetko skvelí a mladí hráči, ktorí ešte len vstupujú do svojich najlepších rokov. Práve oni nám umožnia, aby sme boli aj naďalej dobrým tímom a to na dlhšie obdobie do budúcnosti.

Ich platy porastú, aj keď nám to uberie miesto pod platovým stropom. A nemáme ho tam veľa," skonštatoval Brisebois, cituje ho portál NHL.

Platový strop v NHL zostane vo výške 81,5 mil. dolárov aj pre budúcu sezónu. BriseBois očakáva, že inak to nebude ani v nasledujúcich dvoch ročníkoch. Všeobecne sa predpokladalo, že sa zvýši na 84 miliónov, ale pandémia koronavírusu nepripustila túto zmenu.

Generálny manažér si uvedomuje, že klub z Floridy sa bude musieť rozlúčiť s niekoľkými hráčmi, ktorí sa stanú neobmedzenými voľnými agentmi.

Najmä keď od budúcej sezóne začne brankárovi Andrejovi Vasilevskému plynúť lukratívna zmluva, ktorá tímu uberie z platového stropu 9,5 mil. USD. Vlani to bolo iba 3,5 milióna. Ruský gólman podpísal 29. júla 2019 osemročný kontrakt na 76 mil. USD.

"Vyhrať titul na tejto úrovni je náročný biznis. Aby sme získali pohár, museli hráči urobiť veľa tvrdej práce a trénerský štáb zasa niekoľko ťažkých rozhodnutí.

Ak chceme vyhrať ďalšiu trofej, som na rade ja, aby som urobil niekoľko tvrdých rozhodnutí. Verím, že všetky budú v prospech nášho klubu a jeho ďalších úspechov," doplnil Brisebois.

Súvisiace články