Česko na MS v hokeji 2024
Česko

Česko doviedlo ďalší zápas do nájazdov. V nich tentokrát neuspelo

Fotogaléria (19)
Hokejisti Švajčiarska oslavujú výhru v zápase Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. máj 2024 o 23:08

Hokejisti Švajčiarska dnes zdolali Česko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Švajčiarsko - Česko 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Fiala (Hischier, Josi) - 36. Stránsky (Špaček, Červenka)

Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Schrader (Nem.) – Durmis (SR), Nyqvist (Švéd.)

Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 17.413 (vypredané).

Švajčiarsko: Genoni – Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung – Bertschy, Hischier, Fiala – Niederreiter, Jäger, Andrighetto – Simion, Senteler, Herzog – Ambühl, Thürkauf, Kurashev

Česko: Dostál – Gudas, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, Špaček – Kaše, Sedlák, Červenka – Kubalík, Tomášek, Palát – Stránský, Kämpf, Voženílek – Flek, Kondelík, Beránek

PRAHA. Hokejisti Česka prehrali v treťom zápase MS v hokeji 2024. O víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorom ich zdolalo Švajčiarsko 2:1.

Rozhodujúci nájazd premenil v tretej sérii Philipp Kurashev. Švajčiari uspeli aj v treťom zápase na turnaji, Česi si pripísali prvú prehru.

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Švajčiari si do tabuľky skupiny A pripísali ďalšie dva body a na turnaji ešte nepoznajú pocit prehry.

Švajčiari odohrajú štvrtý zápas na turnaji v stredu o 20.20 h proti Veľkej Británii, český tím nastúpi v rovnaký deň, ale o 16.20 h s Dánskom.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

V drese Švajčiarska nastúpil už aj Fiala, ktorý sa predstavil v prvej formácii. Od úvodu hrali tímy vo vysokom tempe, no bez výraznejších šancí.

V 13. minúte fauloval kapitán Červenka a súper potvrdil kvalitu v presilových hrách. Práve

Fiala ju už po 44 sekundách využil strelou nad rameno Dostála. Obe mužstvá sa pozorne strážili a diváci prevažne sledovali boj o stredné pásmo.

II. tretina:

V polovici duelu hrali presilovku aj domáci, ale Genoni podržal Švajčiarov. Česi sa dočkali vyrovnania v 36. minúte, keď sa Stránský počas druhej početnej výhody tímu presadil strelou z prvej.

III. tretina + predĺženie

V treťom dejstve Kurashev ani Andrighetto svoje šance nevyužili, na druhej strane zaváhanie Genoniho nepotrestal Flek.

Duel dospel až do predĺženia, v hre troch na troch sa však nikto nepresadil. Švajčiari mali k dispozícii aj 45 sekundovú presilovku, ale neboli v nej úspešní.

V rozstrele v piatich nájazdových kolách premenili svoje pokusy Fiala a Kurashev, kým za domácich trafil presne len Stránský.

Hlasy po zápase

Matěj Stránský, útočník Česka a strelec gólu: "Nájazdy sú lotéria. Myslím si, že v prvej tretine sme nehrali dobre, ale bol to vyrovnaný zápas. Ideme však ďalej. V nájazdoch som nevymýšľal a len vystrelil."

Lukáš Dostál, brankár Česka: "Bol to tesný a náročný zápas. Bojovali sme a nechali sme na ľade všetko. Priklonilo sa to však na stranu Švajčiarov a boli o ten gól šťastnejší. Škoda, že sme nezískali druhý bod."

Kevin Fiala, útočník Švajčiarska, v zápase strelil gól: "Tím ma privítal veľmi dobre. Ďakujem manželke, ktorá ma podporovala a mohol som prísť pomôcť mužstvu. Vždy je pekné hrať za národný tím. Ideme od zápasu k zápasu. Bol to dôležitý duel pre nás a vyhrali sme ho. Teraz sme šťastní, ale zajtra je nový deň."

Domov»MS v hokeji 2024»Česko doviedlo ďalší zápas do nájazdov. V nich tentokrát neuspelo