Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Švajčiari prídu na Slovensko bez Federera aj Wawrinku

Roger Federer na Roland Garros 2019. (Autor: Michel Euler TASR/AP)
SITA|29. aug 2019 o 18:10

Najvyššie postavený je Laaksonen.

BRATISLAVA. Najväčšie hviezdy Roger Federer a Stan Wawrinka podľa očakávania chýbajú v nominácii Švajčiarska na septembrový súboj 1. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Bratislave proti Slovensku.

V širšej zostave kapitána hostí Severina Lüthiho figurujú Henri Laaksonen, Marc-Andrea Hüsler, Sandro Ehrat, Damien Wenger a Jerome Kym. Informovala o tom twitterová prezentácia Swiss Tennis.

Najvyššie postavený vo dvojhre spomedzi týchto hráčov je 119. hráč rebríčka ATP Laaksonen, dvojkou je momentálne Ehrat (289.). Pre porovnanie legende Federerovi patrí vo svetovom renking u vo dvojhre tretia a Wawrinkovi 24. pozícia.

Stretnutie Slovensko - Švajčiarsko odohrajú na antuke AXA arény Národného tenisového centra v Bratislave. Víťaz si zahrá vo februári 2020 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj, zdolaný bude pokračovať v euroafrickej zóne.

Finálový turnaj DP sa už po druhý raz podľa vynoveného formátu uskutoční v novembri 2020 za účasti 18 tímov. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 29. miesto, Švajčiarsko je na 24. pozícii.

Súvisiace články