Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Surový: S CSKA sa musíme dostať do play-off

Tomáš Surový. (Autor: TASR)
SITA|15. júl 2011 o 12:48

Tomáš Surový priznáva, že nad ponukou CSKA Moskva neváhal. "Vybral si ma tréner Šupler a ja s veľkou radosťou budem hrať opäť pod jeho vedením."

MOSKVA. Slovenský útočník Tomáš Surový absolvuje nadchádzajúcu sezónu v legendárnom klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - moskovskom CSKA. Na jednoročnej zmluve sa dohodol na konci júna.

Dvadsaťdeväťročný ľavý krídelník so skúsenosťami zo zámorskej NHL tak nasledoval kroky kouča Júliusa Šuplera, ktorý sa s "vojakmi" dohodol na spolupráci koncom marca. V uplynulej sezóne obaja pôsobili v Diname Riga.

"Dlho som nad ponukou z CSKA nerozmýšľal. Vybral si ma tréner Šupler a ja s veľkou radosťou budem hrať opäť pod jeho vedením. Je to skvelý tréner aj človek, v Rige sa mi s ním výborne spolupracovalo. No a, samozrejme, svoju úlohu zohral aj fakt, že CSKA je klub s bohatou históriou, ktorý poznajú v celom svete, a pre mňa je cťou byť súčasťou takého tímu," skonštatoval Surový pre oficiálnu internetovú stránku klubu CSKA Moskva.

Hlavný je úspech tímu

Surový ešte v drese Rižanov v základnej časti uplynulej sezóny nazbieral 32 bodov (14+18) v 54 dueloch a v play-off pridal ďalších šesť (4+2) v 11 stretnutiach.

"Mám rád rýchly silový hokej. Mojou silnou stránkou je útok. Najradšej hrám pred zaplnenými tribúnami. Verím, že fanúšikovia nás budú celú sezónu podporovať. V uplynulej sezóne sme s Dinamom dokázali na ľade CSKA raz zvíťaziť. Pamätám sa, že tu bolo mnoho divákov a verím, že tak bude aj v blížiacej sa sezóne," poznamenal hokejista, ktorý prišiel do Rigy pred sezónou 2010/2011 zo švédskeho mužstva AIK Skelleftea, keď predtým hrával vo Švédsku za Linköping aj Luleu.

"Nechcem hovoriť v súvislosti s nasledujúcim ročníkom KHL o nejakých konkrétnych číslach, že chcem dať toľko gólov a pridať toľko asistencií. Pre mňa je hlavným úspech tímu. Na začiatku sa bude treba zjednotiť, vytvoriť skutočný kolektív, ktorý bude ťahať za jeden koniec povrazu za spoločným cieľom. Musíme sa dostať do play-off, tam sa už nebude hrať o fazuľky. Musíme ísť krok za krokom čo naďalej," odhalil svoje plány a ciele T. Surový.

Killer s číslom 43

V Rusku poznajú Surového prezývku, ktorú si priniesol z Ameriky. "Keď som hrával za Pittsburgh, nazvali ma fanúšikovia ´killerom´. V jednom zápase prišlo k situácii, keď som sa musel rázne zastať Sidneyho Crosbyho a odvtedy ma tak volali," poznamenal útočník, ktorý v zámorí odohral spolu päť sezón a v NHL absolvoval 126 zápasov za Pittsburgh Penguins.

Surový by sa mal aj v Moskve predstaviť s číslom 43. "Je to moje obľúbené číslo. Vždy som s ním hrával. Bol by som rád, keby bolo v CSKA voľné. Každopádne už netrpezlivo čakám, kedy spolu s tímom odcestujeme na prvý prípravný kemp do Fínska. Hokej mi už veľmi chýba, chcem čo najskôr vyjsť na ľad a ukázať všetko, čoho som schopný," dodal Tomáš Surový.

Súvisiace články