Kanté strelil víťazný gól bývalému klubu, United remizoval so Stoke

Tottenham triumfoval nad Evertonom 3:0.
Tottenham triumfoval nad Evertonom 3:0. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. sep 2017 o 18:59

Úradujúci majster FC Chelsea uspel na pôde Leicestru City 2:1.

LONDÝN. Futbalisti Stoke City doma remizovali s hráčmi Manchestru United 2:2 v sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej súťaže.

Stoke sa ujalo vedenia v závere prvého polčasu - presadil sa Maxim Choupo-Moting. Ešte pred prestávkou však vyrovnal Marcus Rashford.

Hráči Manchestru priebežne otočili po zmene strán vďaka Romeluovi Lukakuovi, domáci vzápätí dokázali vyrovnať, keď druhýkrát v zápase skóroval Choupo-Moting.

United priebežne vedú ligovú tabuľku o skóre pred mestským rivalom City.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu na vlastnom ihrisku zvíťazili nad hráčmi Bournemouthu hladko 3:0 v sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej súťaže.

Dvoma gólmi sa blysol anglický reprezentant Danny Welbeck, jeden zásah pridal Alexandre Lacazette.

Úradujúci majster FC Chelsea uspel na pôde Leicestru City 2:1. Víťazný gól strelil v druhom polčase bývalý hráč Leicestru N'Golo Kanté.

Tottenham triumfoval nad Evertonom bez ťažkostí 3:0, Southampton nestačil na nováčika Watford 0:2 a Brighton dosiahol prvý triumf v Premier League 2017/2018, keď zdolal West Bromwich 3:1.

Manchester City doma zdolal FC Liverpool 5:0. Citizens sa dostali do vedenia zásluhou Sergia Agüera. Domácim uľahčil situáciu Sadio Mané, ktorý za faul na brankára Edersona inkasoval červenú kartu.

Manchester dokonale využil početnú prevahu - v závere prvého a v úvode druhého polčasu sa presadil Gabriel Jesus a demontáž súpera dokonal v závere súboja dvoma zásahmi Leroy Sané.

Zverenci Jürgena Kloppa utrpeli prvú prehru v novom ligovom ročníku.

Premier League - 4.kolo:

Manchester City - FC Liverpool 5:0 (2:0)
Góly:
45.+ a 53. Gabriel Jesus, 77. a 90.+ L. Sané, 24. Agüero, ČK: 37. S. Mané (Liverpool) za faul

Arsenal Londýn - Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly:
6. a 50. Welbeck, 27. Lacazette

Brighton - West Bromwich Albion 3:1 (1:0)

: 38. Doucouré, 66. Janmaat

Stoke City - Manchester United 2:2 (1:1)
Góly:
43. a 63. Choupo-Moting - 45.+ Rashford, 57. R. Lukaku

Domov»Futbal»Anglicko»Kanté strelil víťazný gól bývalému klubu, United remizoval so Stoke