Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Stoch získal Puskásovu cenu za najkrajší gól

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 7. jan 2013 o 19:10

Slovenský reprezentant pôsobiaci v tureckom klube Fenerbahce Istanbul Miroslav Stoch sa stal držiteľom Ceny Ferenca Puskása FIFA za najkrajší gól v roku 2012.

ZÜRICH. Experti Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) najskôr vybrali Stochov presný zásah medzi desať najkrajších v roku a potom mu fanúšikovia vo verejnom hlasovaní zabezpečili miesto vo finálovej trojke, v ktorej mu robili spoločnosť Kolumbijčan Radamel Falcao a Brazílčan Neymar.

"Chcel by som sa poďakovať každému, kto za mňa hlasoval. Je to pre mňa veľké prekvapenie a zároveň pocta. Poďakoval by som sa aj mojim najbližším," uviedol bezprostredne po prebratí ceny na galavečere vo švajčiarskom Zürichu odchovanec nitrianskej futbalovej školy Stoch, ktorému odovzdal cenu legendárny bývalý kolumbijský futbalista Carlos Valderama.

Falcao sa o ocenenie uchádzal "nožničkovým" zásahom do siete tímu América de Cali v zápase, ktorý sa hral 19. mája. Hviezda Santosu Neymar upútala expertov marcovým presným zásahom do siete Internacionalu, keď prebehla s loptou vyše polovicu ihriska, pritom obišla niekoľko hráčov súpera a šikovne zakončila svoje sólo.

Stochov gól padol v súboji najvyššej tureckej súťaže medzi Fenerbahce Istanbul a Genclerbirligi. Slovákov spoluhráč Alex rozohral 3. marca 2012 rohový kop, loptu odcentroval oblúčikom pred šestnástku, kde ju 23-ročný rodák z Nitry volejom poslal do siete.

Reakcie na Stochov gól roka:

Ján Kováčik, prezident SFZ: "Mal som to šťastie, že som ten neskutočný gól videl v televízii v priamom prenose. Všetci sa z toho na Slovensku tešíme, pretože to skutočne kopol senzačne."

Michal Hipp, tréner SR: "Či to bol nacvičený signál, tak to vie len Alex a Miňo (Štoch). Mal som šancu to hlasovanie sledovať, tak som tajne dúfal, že by aj mohol vyhrať. Je to historický úspech nielen Miňov, ale aj slovenského futbalu."

Ivan Galád, tréner SR 21: "V prvom rade, keď som ho videl ako v Zürichu preberá tú cenu, tak som si spomenul, že ako 14-ročný chodil Miňo sledovať v Nitre tréningy áčka. Dodnes mi utkvel ten pohľad, ako tam sedí pri riečnych vrbách. Ten gól je len ďalším uznaním jeho futbalových schopností a vynikajúcej kopacej techniky. Osobne ma teší, že prvý ligový zápas hral Miňo pod mojim vedením."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.