Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Stoch si blahoželal s Messim, tlieskal mu i Ronaldo

Stoch a Messi. (Autor: STOCH.FSAGENCY.EU)
Pavol Spál|8. jan 2013 o 18:36

Takéto niečo sa dá iba nakresliť, opísal gól Stocha chýrny Adamec.

Miestami som sa cítil ako vo sne, opisoval pocity medzi futbalovou smotánkou Slovák Miroslav Stoch.

BRATISLAVA. Hlasovali za neho viac ako dva milióny ľudí z celého sveta. Pôvabom gólu Slovák Miroslav Stoch zatienil i tých najlepších futbalistov. Na stránkach svetových médií sa dostal na titulné stránky.

Keď bývalý chýrny Kolumbijčan Carlos Valderrama oznámil skomolene jeho meno, Stoch nepôsobil zaskočene.

Akoby to čakal. Pyšne zapol sako a vykročil na miesto, kde zvyknú stáť iba najväčšie hviezdy. Žiadny Slovák pred ním nezažil taký okamih.

Triasol sa

Hneď vedľa Stocha sedel bývalý tréner Barcelony Pep Guardiola a predpovedal mu, že vyhrá. „Keď Valderrama otváral obálku, ani som nedýchal,“ povedal Stoch pre svoju internetovú stránku. V momente, keď preberal cenu, tlieskali mu najväčšie esá svetového futbalu Pelé, Ronaldo, Messi i slávni herci.

„Takáto strela sa dá iba nakresliť, ale Stoch to naživo zrealizoval. Bol to extrémne ťažký kop z veľkej diaľky. Z nominovaných gólov bol iste najkrajší,“ chválil Stocha najlepší slovenský strelec v histórii Jozef Adamec.
Parádny volej niektoré médiá označili za umelecké dielo.

„Triasol som sa od nervozity. Som rád, že zo mňa vyšlo aspoň pár slov,“ opísal ďakovnú reč Stoch. Rodák z Nitry strelil v marci najkrajší gól na svete za minulý rok. Za čo získal Puskásovu cenu.

Pred ním sa rovnakým ocenením mohol pýšiť iba Brazílčan Neymar, Turek Hamit Altintop či Portugalčan Cristiano Ronaldo. „Miestami som sa cítil ako vo sne. Fantázia,“ opisuje Stoch.

„Pri oceňovaní vo futbale nie je nič väčšie ako tento galavečer. Je to veľký úspech pre mňa, pre celé Slovensko i Fenerbahce. Som rád, že som spravil radosť toľkým ľuďom.“

Debatoval s esami

Po skončení programu nasledovalo fotenie všetkých ocenených hráčov.

„S Messim, Iniestom i ďalšími hviezdami sme si vzájomne zagratulovali. Prakticky, kde ste sa pozreli, tam bol známy človek. Trochu som podebatoval trebárs so Ševčenkom, bývalým spoluhráčom z Chelsea, rovnako aj s trénerom Scolarim. Pevne verím, že sa ešte na takom galavečere zúčastním.“

Stoch je majstrom Holandska (Enschede) i Turecka (Fenerbahce), vyhral Turecký pohár, bol členom kádra Chelsea, ktorý triumfoval v Anglickom pohári. Dvakrát bol vyhlásený za najlepšieho hráča Slovenska do 21 rokov.

„Z individuálnych je to prvé a najvyššie ocenenie, ale iste sa to nedá porovnať s tímovými,“ reagoval na otázku, ako vysoko radí Puskásovu cenu.

Nitriansky odchovanec akoby mal minulý rok patent na strieľanie krásnych gólov, až štyri z nich si vyslúžili nomináciu na gól mesiaca. „Stoch strieľa presne také góly, pri ktorých sa vám naširoko otvárajú ústa,“ píše portál turkish-football.com.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články