1.Anamarija LampičováSlovinsko3:03,03 min
3.Jessica DigginsováUSA+0,28 s
4.Sadie Maubetová BjornsenováUSA+0,80 s
5.Lucia ScardoniováTaliansko+1,12 s
6.Natalia NepriajevováRusko+15,30 s

VAL DI FIEMME. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo dominoval v 6. etape Tour de Ski v talianskom Val di Fiemme, ktorou bol šprint klasicky.

Muži zopakovali stupne víťažov

Na stupni víťazov ho doplnila rovnaká dvojica ako deň predtým po pretekoch s hromadným štartom a dvaja najväčší súperi o celkový triumf, Rusi Sergej Usťugov a Alexander Boľšunov.

Boľšunov si vďaka tomu udržal vedenie v celkovom poradí. Slovák Ján Koristek obsadil v kvalifikácii poslednú 61. priečku so stratou vyše 36 sekúnd na Kläba.

Lampičová pridala druhý triumf

Medzi ženami sa z víťazstva tešila Slovinka Anamarija Lampičová, ktorá zopakovala svoj triumf z 2. etapy v Lenzerheide, kde dominovala v šprinte voľnou technikou.

V cieli bola o 22 stotín sekundy rýchlejšia ako štvrtá v priebežnom poradí Tour de Ski Nórka Astrid Jacobsenová. Tretia skončila s odstupom 0,28 s Američanka Jessica Digginsová.

Dve najväčšie kandidátky na víťazstvo, Nórky Therese Johaugová a Ingvild Östbergová skončili v semifinále.

Úspech je to hlavne pre priebežne vedúcu Johaugovú, ktorá vo svojej najslabšej disciplíne dokázala v celkovom poradí Tour de Ski eliminovať stratu na súperky na minimum.

Tretia v priebežnom hodnotení Ruska Natalia Nepriajevová na úvod finále spadla a obsadila 6. priečku

Priebežné poradie Tour de Ski 2019/2020 (po 6 zo 7 pretekov)

6.Ebba AnderssonováŠvédsko+1:07 min
Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Šprinty na Tour de Ski vyhrali Kläbo a Lampičová, menil sa mužský líder