Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Spoluhráči si uctili Hossu, rozcvičovali sa s jeho číslom

(Autor: facebook stránka Chicaga Blackhawks)
SITA|6. mar 2013 o 12:58

Slovenský hokejista dostal na pamiatku tisíceho zápasu v NHL striebornú hokejku.

CHICAGO. Marián Hossa odohral tisíci duel v NHL už v nedeľu v Detroite, vedenie jeho klubu Chicago Blackhawks ho ocenilo o dva dni neskôr. Pred súbojom s Minnesotou pripomenuli na ceremónii Slovákovo jubileum.

Rozcvičku pred duelom absolvovali všetci hráči Chicaga v drese s číslom 81 na počesť slovenského útočníka. Tesne pred začiatkom stretnutia počas malého slávnostného ceremoniálu dostal Marián Hossa, ktorý bol na ľadovej ploche aj s manželkou Janou a v náručí s dcérou Miou, na pamiatku striebornú hokejku a obraz pripomínajúci zisk Stanleyho pohára v roku 2010.

"Pre mňa aj celú moju rodinu je toto výnimočný večer. Bolo nádherné mať manželku a dcérku pri sebe počas ceremoniálu. Krásne a veľmi vrúcne, užíval som si to," uviedol odchovanec trenčianskej Dukly.

Fanúšikovia v hale mohutne kričali "Hossa, Hossa." Súboj s Minnesotou navštívilo 21 836 divákov. "Odohrať tisíc zápasov v NHL je veľký úspech. Hovorí to o vytrvalosti a tvrdej práci na ceste za úspechom," poznamenal prezident Blackhawks John McDonough.

Chicagu sa naďalej darí, v utorok vyhralo desiaty zápas v rade a bodovalo v každom z 23 stretnutí ročníka. "Prežívame krásne obdobie. Všetci sme hladní po víťazstvách, máme silnú kabínu a všetci hráme veľmi dobre," povedal Marián Hossa.

hossa_foto_vsetci_res.jpg

Súvisiace články