Spišiaci vyrovnali stav finálovej série s Piešťanmi

SITA|14. mar 2009 o 20:20

V druhom stretnutí finále play off I. ligy zvíťazili hokejisti Spišskej Novej Vsi nad Piešťanmi 5:2 a vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES.

Spišiaci začali po piatkovej prehre 1:3 koncentrovane a už po prvej tretine viedli 2:0. V 22. min to už domáci vyhrávali druhým gólom Hudáčka v stretnutí o tri góly. Potom sa však hosťujúcim hokejistom podarilo zdramatizovať duel, keď presnými zásahmi Haringa a Chyla znížili na 2:3. V záverečnej časti hry rozjasal 1800 divákov v 56. min Gurčík a definitívne víťazstvo Spišiakov potvrdil v predposlednej minúte Borovský. Séria bude teraz pokračovať dvoma stretnutiami v Piešťanoch, najbližší súboj je naplánovaný na utorok 17. marca o 17.30 h.

Spišská Nová Ves - Piešťany 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) - stav série 1:1

Góly: 2. Heizer (Hrehorčák, Prokop), 18. Hudáček (Pukalovič), 22. Hudáček (Smotrila, Voskár), 56. Gurčík (Petruk, Hudáček), 59. Borovský (Magdoško, Farkašovský) - 26. Haring (M. Chovan), 40. Chylo (R. Kolník)

Vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: Peško na 10 min za nešport. správanie, R. Kolník (obaja Piešťany) na 5+DKZ za sekanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bednár, T. Orolin, 1800 divákov.