Spenglerov pohár - Ufa suverénne zdolala Pardubice - súhrn

SITA|27. dec 2007 o 22:42

DAVOS 27. decembra (SITA) - V prvom štvrtkovom stretnutí 81. ročníka Spenglerovho pohára vo švajčiarskom Davose (26 .- 31. decembra 2007), najstaršieho turnaja hokejových klubov na svete, zvíťazili hráči ...

DAVOS 27. decembra (SITA) - V prvom štvrtkovom stretnutí 81. ročníka Spenglerovho pohára vo švajčiarskom Davose (26 .- 31. decembra 2007), najstaršieho turnaja hokejových klubov na svete, zvíťazili hráči ruského tímu Salavat Julajev Ufa nad českým zástupcom HC Möller Pardubice presvedčivo 5:0. Večerný duel bol v réžii Kanaďanov, ktorí pripravili domácim hokejistom už druhú prehru, tentokrát v pomere 2:6.

Výsledky:

HC Möller Pardubice - Salavat Julajev Ufa 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 9. Perežogin, 34. Nurtdinov, 38. Perežogin, 43. Proškin, 51. Volkov

HC Davos - Kanada 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Góly: 14. Maneluk, 25. Ambühl - 9. Siklenka, 28. Tremblay, 31. Benoit, 41. McTavish, 57. Keller, 59. Aubin

Aktuálna tabuľka:

1. Kanada 2 1 1 0 0 10:5 4

2. Salavat Julajev Ufa 1 1 0 0 0 5:0 2

3. Adler Mannheim 1 1 0 0 0 3:2 2

4. Pardubice 2 0 0 1 1 3:9 1

5. HC Davos 2 0 0 0 2 4:9 0

(vysvetlivky: poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, víťazstvá/2 b., víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch/2 b., prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch/1 b., prehry/0 b., skóre, body)