Realu vôbec nevyšiel prvý polčas, vo finále Superpohára si nezahrá

Góly: 73. Benzema - 19. a 38. Raúl García (druhý z 11m)

Rozhodovali: J. Martínez – Barbero, M. Martínez. ŽK: 37. L. Vázquez, 83. Kroos – 84. Dani García, 89. Simón

Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Varane (46. Nacho Fernández), Ramos (C), F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić (67. Valverde) – Asensio, Benzema (88. M. Díaz), E. Hazard (67. Vinícius Júnior)

Bilbao: Simón – Capa (68. Lekue), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – de Marcos, Dani García, Vencedor (68. Vesga), Muniain (C) (71. Berenguer, 79. Morcillo) – Raúl García (79. Villalibre), I. Williams

MÁLAGA. Futbalisti Athletica Bilbao postúpili do finálového súboja o španielsky Superpohár.

Vo štvrtkovom druhom semifinále v Malage vyhrali nad obhajcom trofeje Realom Madrid 2:1, keď sa o oba ich góly postaral Raúl García. Vo finále sa Bilbao v nedeľu v Seville stretne s FC Barcelona.

Bilbao sa ujalo vedenia v 18. minúte, keď Raul Garcia dostal prihrávku do šestnástky a strelou po zemi prekonal Thibauta Courtoisa.

Pred koncom prvej časti ten istý hráč premenil pokutový kop po faule Lucasa Vázqueza. Karim Benzema v 73. minúte zblízka znížil na 1:2, no Real už ďalší gól nepridal.

Domov»Futbal»Španielsko»Realu vôbec nevyšiel prvý polčas, vo finále Superpohára si nezahrá