Johaugová prežíva skvelý návrat po dištanci, vyhrala ďalšie preteky

Tri najlepšie zo sobotňajších pretekov. Zľava druhá Ebba Anderssonová, víťazka Therese Johaugová a tretia Charlotte Kallová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. dec 2018 o 12:00

Alena Procházková preteky na 10 km nedokončila.

Alena ProcházkováSRnedokončila

LILLEHAMER. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová triumfovala v sobotňajších pretekoch na desať kilometrov voľnou technikou v rámci podujatia Svetového pohára v Lillehammeri.

Procházková nedokončila

Domáca favoritka vyhrala v čase 26:22,4 minúty pred dvojicou reprezentantiek Švédska. Druhá skončila Ebba Anderssonová so stratou 9,2 sekundy, tretie miesto obsadila Charlotte Kallová s mankom 15,7 sekundy.

Slovenka Alena Procházková nedokončila.

Nórka po návrate do súťažného kolotoča po dopingovom treste zvíťazila aj v druhých dištančných pretekoch Svetového pohára.

Minulý týždeň oslavovala vo fínskej Ruke.

"V Lillehammeri je celkom náročná trať. Boli to ťažké podmienky, ale mne sedia. Anderssonová bola veľmi rýchla, musela som preto celý čas tlačiť na pílu. Teším sa už na nedeľňajšie stíhacie preteky," uviedla víťazka pre stanicu Eurosport. Tridsaťročná Nórka sa tešila zo 44. triumfu v kariére.

Johaugová nesúťažila dve sezóny

Olympijská víťazka z hier vo Vancouveri 2010 a sedemnásobná majsterka sveta nemohla ostatné dva ročníky súťažiť, pretože si odpykávala 18-mesačný zákaz činnosti pre porušenie antidopingových pravidiel.

Muži mali v sobotu v Lillehammeri na programe preteky na 15 kilometrov voľnou technikou so štartom od 12:15.