Nór Kläbo triumfoval v Quebecu a obhájil veľký glóbus v behu na lyžiach

Na snímke nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo pózuje s malým góbusom po tom, ako vyhral súťaž Svetového pohára na 15 km klasicky s hromadným štartom v Quebecu 23. marca 2019. (Autor: Jacques Boissinot TASR/AP)
TASR|24. mar 2019 o 16:50

Trojnásobný majster sveta na poslednom stúpaní odrazil útok Blošunova a Harveyho.

10.Sjur RötheNórsko

QUEBEC. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo obhájil veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

Dvadsaťtriročný pretekár zvíťazil v nedeľných finálových stíhacích pretekoch na 15 km v kanadskom Quebecu. Na druhom mieste bol domáci Alex Harvey (+2,8 s) a tretí Rus Alexander Bolšunov s mankom 2,9 sekundy.

Kläbo odštartoval ako prvý s náskokom 52 sekúnd pred rivalom v boji o celkový triumf v SP Bolšunovom. Rus ho spoločne s Harvey dobehol približne na ôsmom kilometri.

Trojnásobný majster sveta zo Seefeldu však na poslednom stúpaní odrazil útok a obhájil veľký glóbus.