Ole Gunnar Solskjaer. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. júl 2019 o 12:27

Na štadióne sa stretli traja Solskjaerovci.

BRATISLAVA. Nórsky futbalový tréner Ole Gunnar Solskjaer v utorok zažil špeciálne chvíle na lavičke Manchestru United.

Devätnásťnásobného víťaza najvyššej anglickej súťaže viedol v prípravnom zápase v mieste svojho rodiska proti miestnemu klubu Kristiansund BK.

Zaujímavosťou stretnutia bolo, že v drese domáceho tímu sa na záverečné minúty objavil na ihrisku aj Solskjaerov 19-ročný syn Noah.

"Noah absolvoval svoj debut pred 28-tisíc divákmi. To sa veľmi často nestáva nórskym hráčom," cituje slová trénera Manchestru United portál bbc.com.

Okrem toho si 46-ročný nórsky kouč užil duel aj v spoločnosti svojho mladšieho syna Elijaha, ktorý s ním stretnutie sledoval priamo z lavičky.

Michelsen porovnal Noaha s otcom

Zápas sa napokon skončil víťazstvom United 1:0, keďže v nadstavenom čase druhého polčasu premenil pokutový kop španielsky stredopoliar Juan Mata.

Tréner nórskeho Kristiansundu Christian Michelsen v krátkosti porovnal Noaha s jeho slávnym otcom.

"Jeho otec bol viac efektívny čím bližšie bol pokutového územia. Noah je zase typom hráča, ktorý útoky skôr pripravuje. Má veľa zručnosti a tiež futbalové zmýšľanie.

Je zábavne vidieť, ako s niekoľkými mladými chalanmi za ten čas vyrástol," vyjadril sa Michelsen podľa webu sportbible.com.

Manchester vyhral už piaty zápas v príprave

Stále len 19-ročného Noaha dokonca prirovnávajú k bývalej hviezde klubu z Old Trafford Michaelovi Carrickovi.

Stretnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére, čo dokazujú Solskjaerove slová.

"Po zápase boli domáci hráči v našej šatni a s chlapcami si vymieňali dresy a fotografovali sa. Takéto priateľstvo je dobré," skonštatoval autor víťazného gólu vo finále Ligy majstrov z roku 1999.

Kouč anglického veľkoklubu nemal k dispozícii belgického útočníka Romelua Lukakua, s jeho menom sa v ostatnom čase spomína prestup do talianskej Serie A.

Napriek tomu Manchester United zvíťazil v príprave pred novou sezónou aj v piatom súboji.

Domov»Futbal»Anglicko»Tréner Solskjaer sledoval svojho syna, ktorý nastúpil proti Manchestru United