Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

So Štrbákom už v Diname Moskva nepočítajú

Martin Štrbák už nebude pokračovať v Diname Moskva. (Autor: khl.ru)
SITA|8. mar 2011 o 13:15

V Diname Moskva už nepočítajú s Martinom Štrbákom. Naopak sú veľmi spokojní so sezónou Dominika Graňáka.

MOSKVA. V klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) OHK Dinamo Moskva už nepočítajú v nasledujúcej sezóne so slovenským obrancom Martinom Štrbákom.

Potvrdil to v rozhovore pre Sport-Express generálny riaditeľ moskovského klubu Andrej Safronov. "Určite z mužstva odídu Martin Štrbák, Alexander Selujanov a Jurij Dobryškin. Boli súčasťou kolektívu, ďakujeme im za všetko, čo pre nás odviedli, no je čas pohnúť sa ďalej."

Tridsaťpäťročný prešovský rodák patril do tímu minuloročného finalistu Gagarinovho pohára MVD Balašicha a po jeho zlúčení s moskovským Dinamom prešiel do nového subjektu OHK Dinamo, v ktorom odohral aktuálnu sezónu.

Jeho klub po druhom mieste v Západnej konferencii KHL nečakane v štvrťfinále zakopol na lotyšskom tíme Diname Riga vedenom slovenským trénerom Júliusom Šuplerom a po prehre v sérii 2:4 na zápasy sa pre "modrobielych" sezóna skončila.

Manažér pochválil Dominika Graňáka

V moskovskom klube dôjde zrejme k väčšej hráčskej výmene. Do Čechova sa vráti Kanaďan Chris Simon, Leonid Komarov a Roman Derľuk si chcú vyskúšať NHL, o Konstantina Gorovikova má záujem Čeľabinsk.

"Všetci kvalitní hráči s ruskými pasmi sú v kluboch oligarchov. My sa však nevzdávame, budeme pracovať v rámci našich možností, aby sme našli dobrých hokejistov. Veď kto počul o obrancoch Janne Jalasvaarovi alebo Dominikovi Graňákovi, kým vlani neprišli do Ruska?" naznačil možnosti posilnenia klubu Safronov.

"Aktuálne majú zmluvy na ďalší rok Filip Novák, Konstantin Volkov, Denis Tolpeko, Jegor Milovzorov, Grigorij Šafigulin a Alexej Ugarov. S ďalšími hráčmi sme začali rokovať o predĺžení kontraktov," skonštatoval Andrej Safronov a na margo ďalšej spolupráce s trénerom Olegom Znaroksom dodal: "Veľmi chceme, aby zostal. Po sezóne mu končí zmluva, no dali sme mu ponuku na úrovni tej predchádzajúcej. Teraz je rad na ňom. Čakáme odpoveď."

Za klub už asi nebudú hrať ani Kolník ani Šatan

Do Dinama na konci januára prišiel aj slovenský útočník Miroslav Šatan. No stihol odohrať len šesť zápasov v základnej časti a v derby s CSKA mu český obranca "vojakov" Čáslava zlomil ruku.

Tridsaťšesťročný krídelník sa vrátil až v play-off, kde odohral posledné dva zápasy Dinama v sezóne. Podobný osud mal aj ďalší Slovák v modrobielom drese útočník Juraj Kolník. Ten absolvoval na začiatku sezóny 8 stretnutí, potom si poranil koleno a na ľad sa už nevrátil. Klub s ním následne zrušil v januári kontrakt.

V budúcej sezóne má tak zrejme spomedzi tohtosezónnej slovenskej enklávy šancu ďalej hrať v drese OHK Dinamo len obranca Dominik Graňák.

Súvisiace články