Lopušanová strelila gól hneď v prvom zápase, na výhru to však nestačilo

Nela Lopušanová. (Autor: n_e_l_a_8/ instagram)
TASR|22. jún 2024 o 12:57

Okrem Nely Lopušanovej sa v tíme Slovenska presadila aj Alexandra Čorňáková.

MS v hokejbale žien 2024

USA - Slovensko 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 8. Dobsonová (Murphyová, Levinová), 9. Lindeyová (Evangelousová), 16. Steadmanová (Levinová, Biagettiová), 27. Steadmanová - 8. Čorňáková (Záborská), 38. Lopušanová (Čorňáková)

Rozhodovali: Synková (ČR) - Andrewsová (Kan.), vylúčenia: 4:2 na 2 min., navyše Gaborčíková 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

SR: Kubaniová - S. Hambálková, Čilíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Martincová, Gaborčíková - Mandelíková, Taricsová, Ševčíková, Nilabovičová, Suráková, Džurňáková, Podoláková, L. Hambáková, Lopušanová, Čorňáková, Lacková, Lidskaiová, Vršková, Mateičková

VISP. Slovenské hokejbalistky odštartovali svetový šampionát vo švajčiarskom Vispe prehrou.

V sobotnom zápase podľahli výberu USA 2:4, góly strelili Alexandra Čorňáková a Nela Lopušanová.

Zverenky Mariána Hambálka nastúpia na ďalšie zápasy v nedeľu, o 9.00 ich čaká Veľká Británia a o 15.45 Spojené národy.

Hlasy po zápase

Marián Hambálek, tréner SR: "Zápas sa mi hodnotí ťažko. prvé dve tretiny sme nehrali to, čo chceme hrať. Na každom turnaji platíme v prvom zápase akúsi daň na neskúsenosť a mladosť. Dievčatám chvíľku trvalo, kým si zvykli. Nič sa nedeje, hoci sme nevykročili dobre. Verím, že to napravíme v ďalších zápasoch.

Alexandra Čorňáková, útočníčka SR, v zápase 1+1: "Veľa dievčat hralo na takejto úrovni po prvý raz. Trvalo nám, kým sme sa do toho dostali. Žiaľ, nezachytili sme najmä druhú tretinu. Dostali sme gól v oslabení, to sa nám nemôže stávať."

Domov»Halové športy»Hokejbal»Lopušanová strelila gól hneď v prvom zápase, na výhru to však nestačilo