Slováci by o rok mali hrať v Rige so zámorským duom aj Švajčiarmi

Slovenskí hokejisti po štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2022 o 15:15

Rozdelenie skupín ešte nie je definitívne určené.

TAMPERE. Slovenskí hokejisti by o rok mali hrať na MS v lotyšskej vetve v Rige. Predbežne to určuje vývoj rebríčka IIHF a čerstvé pridelenie šampionátu.

Zvykom však bývajú aj malé rošády účastníkov na blízkych postoch nasadzovania z dôvodu marketingových priorít, teda prílevu fanúšikov a TV práv. Situáciu navyše komplikuje aj vylúčenie Ruska a Bieloruska z A-kategórie.

Kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v piatok rozhodol, že hlavným dejiskom budúcoročného šampionátu bude Tampere.

Fínske mesto usporiada MS 2023 od 12. do 28. mája spoločne s lotyšskou Rigou a domáce reprezentácie budú hrať prirodzene v odlišných skupinách.

Ak do toho nezasiahne "ruský problém", Lotyši majú v rebríčku IIHF po MS 2022 isté 10. miesto, čo znamená, že primárne by mali vytvoriť skupinový reťazec, v ktorom je aj číslo 7 a to bude po tohtoročnom šampionáte patriť Slovensku.

V rižskej skupine by mali hrať aj USA, Nórsko či Kazachstan.

Pravdepodobná je aj účasť Kanady, ak nenastane situácia, že cez víkend javorový list získa titul a Fínsko skončí štvrté. Oba tímy by tak v rebríčku mali rovnaký počet bodov, aj tak by sa však pozície do skupín zrejme nezmenili.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2022

Nachádzate sa tu: