Slovenský benjamínok skóroval naslepo. Po góle nevedel, čo má robiť

Matúš Ševčík. (Autor: TASR - Milan Kapusta)
TASR|26. jan 2022 o 16:30

Gabriela Ricka mrzia nepremenené šance.

AMSTERDAM. Férová remíza s Poľskom 2:2 na EURO 2022 vo fyzicky vyčerpávajúcom zápase slovenských futsalistov aj trochu mrzela. S maximálne bojujúcim rivalom dokázali otočiť na 2:1, potom ale vedenie neudržali.

Slováci už pozornosť sústredia na záverečný duel C-skupiny, v ktorom si to rozdajú o postup do štvrťfinále v priamej konfrontácii s Chorvátskom v sobotu v Groningene.

Chorváti v amsterdamskom Ziggo Dome v utorok dostali od Ruska štyri góly. "Zborná" po výhre nad Slovákmi 7:1 v prvom zápase opäť excelovala a nerozhodný výsledok druhého zápasu SR ju katapultoval do pozície víťaza skupiny, resp. prvého štvrťfinalistu šampionátu.

Ak podľa očakávania v záverečnom stretnutí zdolá Poľsko a súčasne Slováci zvíťazia nad chorvátskym favoritom, do osmičky by senzačne prenikol výber trénera Mariána Berkyho.

K výrazným postavám súboja s Poliakmi patril člen základnej štvorky Gabriel Rick. Mal viacero dobrých šancí na gól, no nepotykal si s koncovkou.

"Ťažko sa mi to hodnotí. Ja osobne som mal tri veľké vyložené šance a nepremenil som. Veľmi ma to mrzí. No nevrátime to. Mohli sme zápas vyhrať, ale na konci sme mali aj kúsok šťastia. Takže zaslúžená remíza. Na EURO sme išli s tým cieľom, že budeme hrať o postup zo skupiny. A sme radi, že ešte stále je to náš aktuálny cieľ. Výhra na takomto veľkom turnaji by znamenala veľa, mrzí nás to, chýbal kúsok," povedal legionár Plzne pre Slovenský Futsal a na margo duelu s Chorvátskom dodal:

"Proti Chorvátsku to bude ťažké, je to kvalitný a technický tím, každý hráč je silná individualita. No bude to aj o nás, my jednoducho musíme premieňať šance. Tréneri nás pripravia na to, že súper bude hrať veľa jeden na jedného a unikať po krajoch, v tom je jeho sila."

Dobrý výkon zo zápasu s Ruskom potvrdil aj proti Poliakom najmladší hráč slovenského výberu Matúš Ševčík. Dokázal ho vyšperkovať gólom, hoci aj on ich mohol dať viac, ale v prvom polčase veľkú šancu nepremenil.

"Bol to súbojový zápas, išli sme všetci na doraz. Boli tvrdí a ťažko sa cez nich presadzovalo, lebo boli výborne fyzicky pripravení. Ale myslím, že sme získali cenný bod, ktorý nás drží v hre o postup. Po góle som ani nevedel, čo mám robiť. Strašne som sa tešil. Loptu som poriadne nevidel, sklz som dal naslepo," zhodnotil hráč Slavie Praha, podľa ktorého historický bod na ME podporil dobrú atmosféru v tíme:

"Nálade v tíme je super, my sa už tešíme na Chorvátov. Očakávam úplne iný zápas. Hrajú pomalšie, technickejšie, sú silní v jedna na jedna. Musíme si dať pozor na ich individuality. My musíme bojovať ešte viac."

Poliaci boli nebezpeční, vypracovali si dosť šancí, no často stroskotali na slovenskom brankárovi Slavie Praha Marekovi Karpiakovi. Aj on označil výsledok sa spravodlivý:

"Remíza bola férová. Všetko je otvorené, máme všetko vo vlastných rukách. Musím sa priznať, na začiatku som bol trochu v strese. Potom som sa pár zákrokmi chytil a už to bolo dobré. Chceli sme vyhrať, hoci aj tak by sme museli nakoniec zdolať Chorvátov. Bod je dobrý, ideme ďalej."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: