K ničomu sa nedostala ani Lopušanová. Kanaďanky na MS vyškolili Slovenky

Fotogaléria (7)
Alexandra Gaborčíková a Anna Džurňáková a Kanaďanka Genevieve Bannonová, na zemi Slovenka Sarah Nilabovičová počas zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokejbale. (Autor: TASR)
TASR|24. jún 2024 o 13:53

Kanadské hráčky boli blízko dvojciferného výsledku.

MS v hokejbale žien 2024

Slovensko - Kanada 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)

Góly: 3. Guindonová (Berzinsová, Desmierová-Pelletierová), 13. Karpenková (Deanová), 23. Desmierová-Pelletierová, 20. Vigneauová Sargeantová (Upshallová), 26. Davisová (Karpenková, Keanová), 27. Judeová (Upshallová, Bannonová), 30. Upshallová (Bannonová, Vigneauová Sargeantová), 32. Keanová (Karpenková, Davisová), 45. Karpenková

Rozhodovali: Synková - Zedníková (obe Česko). Vylúčenia: 1:0, presilovky a oslabenia: 0:0.

Slovensko: Pastorková-Rišová (27. Kubaniová) - S. Hambálková, Čilíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Martincová, Gaborčíková - Mandelíková, Taricsová, Ševčíková, Nilabovičová, Suráková, Džurňáková, Podoláková, L. Hambáková, Lopušanová, Čorňáková, Lacková, Lidskaiová, Vršková, Mateičková

VISP. Slovenské hokejbalistky prehrali v pondelkovom zápase na MS v hokejbale žien 2024 vo švajčiarskom Vispe s Kanadou hladko 0:9.

Zverenky Mariána Hambálka nastúpia na ďalší zápas v utorok o 20.30 h proti domácim Švajčiarkam.

"Prvá tretina nebola z nášho pohľadu zlá, ale dostali sme góly z dorážok. V kabíne sme si povedali ako to budeme hrať pred našou bránkou, ale v druhej tretine sme dostali dva rýchle góly a zosypalo sa to. Bola to pre nás škola pred ťažkými zápasmi. Nič sa nedeje, ideme ďalej," povedal Daniel Lipár, asistent trénera Slovenska.