Fín označil ťah Slovákov za nezmyselný. Feneš: V druhej tretine sme zlyhali

Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš.
Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Patrik Fotta|27. dec 2022 o 23:10

Prečo Slováci striedali brankárov?

MONCTON. Bez nápadu, systému a organizácie hry s drobnými zábleskami pozitívnych momentov. Aj tak by sa dal opísať výkon slovenských hokejistov v úvodnom zápase na MS v hokeji do 20 rokov 2023.

Zverenci trénera Ivana Feneša prehrali s Fínskom 2:5, keď oba slovenské góly strelil útočník Peter Repčík.

"Pre mňa a moju sebadôveru sú dva góly veľmi pozitívnym impulzom. Na druhej strane sme ale prehrali a tak mám zmiešané pocity," povedal pre oficiálny web turnaja IIHF Repčík.

Prvú polovicu úvodnej tretiny hrali Slováci ustráchane, bez dôrazu a s množstvom chýb. Fíni súpera k ničomu nepúšťali, hoci sami nepredvádzali ideálny výkon.

"V úvodnej tretine sme za Fínmi nestíhali vo viacerých ohľadoch. Absolútne sme ich nedostali do úzkych.

V zápase bolo veľmi málo momentov, ktoré by sme chceli vidieť z našej strany aj v ďalšom priebehu turnaja. Je to však len začiatok," zhodnotil hokejový expert RTVS Rastislav Konečný.

Striedanie brankárov? Nepochopiteľné, vraví Fín

V čom mohla byť príčina nevýrazného výkonu naznačil aj najlepší hráč Slovenska v úvodnom stretnutí.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fín označil ťah Slovákov za nezmyselný. Feneš: V druhej tretine sme zlyhali