Bratislava. Slovenské tenistky odštartovali spoločnú prípravu na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Belgicku (7.-8. februára v bratislavskom NTC). Tvrdý povrch Premier si v pondelok predpoludním vyskúšali aj dve najlepšie slovenské hráčky - osemfinalistka dvojhry na Australian Open Dominika Cibulková a finalistka štvorhry z Melbourne Daniela Hantuchová.
Nový nehrajúci kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Matej Lipták počíta v dueli s Belgickom ešte s Magdalénou Rybárikovou a Lenkou Wienerovou, do prípravy sa zapojila aj talentovaná Klaudia Boczová. Belgičanky pricestovali do Bratislavy s kvartetom Yanina Wickmayerová, Kirsten Flipkensová, Tamaryn Hendlerová a Sofie Oyenová.
Slovensko má s Belgickom vyrovnanú bilanciu
Slovensko s Belgickom sa zatiaľ v Pohári federácie stretli dvakrát. V roku 1998 na antukových dvorcoch bratislavského Slovanu Kerametal zvíťazili Slovenky 4:1. V roku 2003 vo štvrťfinále svetovej skupiny v Charleroi triumfovali Belgičanky vo svojom strede s Justine Heninovou a Kim Clijstersovou 5:0.
Sobotňajšie i nedeľňajšie dvojhry sa v Sibamac aréne začnú o 13.00, stretnutie vyvrcholí záverečnou štvorhrou. Slovenky sa vlani udržali v druhej svetovej osmičke, keď v baráži v NTC deklasovali Uzbekistan 5:0. Aj Belgičanky si zachovali príslušnosť v II. svetovej skupine po hladkom víťazstve 5:0 nad Kolumbiou.
















