Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Slovenské hádzanárky podľahli v príprave Brazílčankám

TASR|24. sep 2011 o 22:44

Slovenské hádzanárky v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Hlohovci podľahli Brazílii 27:32.

Slovenské hádzanárky v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Hlohovci podľahli Brazílii.

HLOHOVEC. V premiérovom dueli novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá bola najlepšou slovenskou strelkyňou Lýdia Jakubisová so siedmimi gólmi.

ico

Slovensko - Brazília 27:32 (12:16)

Zostava a góly SR: Gubiková, Z. Školková, Medveďová - Rajnohová 1, Jakubisová 7/1, Pileková 1, Blažeková 2, Súkenníková, Wollingerová 1, Drotárová, Stuparičová 4, Hollá 1, Kovaličková 2, Popluhárová 4, Dubajová 4. Najviac gólov Brazílie: Silva Fernanda 7, Rodriguezová 5, vylúčenia: 3:6, 7m hody: 3/1 - 5/3, rozhodcovia: Mandák, Rudinský, 500 divákov.

Tréner SR Peter Sabadka: "Dievčatá hrali proti veľmi dobrému súperovi, ktorý disponuje strelkyňami zo stredných a veľkých vzdialeností a pripravuje sa na majstrovstvá sveta. My sme v úvode aj vyhrávali a hoci neskôr hosťujúce hráčky otočili a po zranení Jakubisovej nám aj odskočili, dievčatá ukázali srdce, zabojovali, stiahli manko a to ma teší. Zápas mal slušnú úroveň s minimom technických chýb a bol vhodnou generálkou pred úvodným kvalifikačným duelom v Dánsku. Videli sme priamo v praxi výkonnosť a máme z čoho vychádzať pri budúcej práci."

Súvisiace články