Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenské hádzanárky dostanú silného súpera

Slovenská reprezentantka Lýdia Jakubišová (s loptou) útočí v zápase Slovakia Cupu proti Rumunsku. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 9. dec 2008 o 12:10

Po odohratí základných skupín na 8. majstrovstvách Európy hádzanárok v Macedónsku sa už pomaly dotvára podoba košov pred žrebovaním jarného play off o postup na budúcoročný svetový šampionát.

BRATISLAVA. Najschodnejšia cesta pre slovenské reprezentantky do Číny by asi viedla pravdepodobne cez Bielorusko, tréner Ľubomír Popluhár však vie, že v každom prípade bude jeho tím vo vyraďovacej fáze outsiderom.

Žreb ôsmich dvojíc, ktoré sa v dvojzápase (6./7. a 13./14. júna) popasujú o miestenky na MS, sa uskutoční v nedeľu o 12:30 v posledný deň ME v Skopje. Šestnástka tímov bude pred žrebovaní v troch košoch, zatiaľ má definitívnu podobu iba jediný. V koši č. 1 sa nachádza sedem družstiev - traja víťazi skupín I. fázy (Holandsko, Čierna Hora a Slovensko) a štyri družstvá, ktoré na európskom šampionáte obsadili v základných skupinách poslednú priečku a s turnajom sa rozlúčili (Francúzsko, Srbsko, Portugalsko a Rakúsko).

Do druhého koša sa dostanú dvaja z posledných priečok po skončení nadstavbovej fázy (momentálne Bielorusko a Ukrajina) a v treťom koši sedem kolektívov z najlepšej desiatky ME odrátajúc Rusko ako úradujúceho svetového šampióna a dvoch finalistov ME s priamymi letenkami na Ďaleký východ. Pri žrebe najskôr dvojicu z druhého koša rozdelia do zvyšných dvoch a potom proti sebe vyžrebujú osem párov. Žreb určí aj výhodu domáceho prostredia.

"Nedá sa príliš špekulovať o tom, ktorý zo súperov by bol priechodný. Možno Bielorusko by nám vyhovovalo najviac, všetko sú to však nároční súperi s veľmi kvalitnými kádrami," zdôraznil slovenský kouč Ľubomír Popluhár. Jeho zverenky sa koncom novembra v poľskej Dabrowej Górniczi postarali o obrovské prekvapenie, keď v I. fáze kvalifikácie v boji o jedinú postupovú miestenku zdolali domáceho favorita i kvalitný Island a skupinu vyhrali bez straty bodu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.