Nečakané. Hokejisti Bratislava Capitals prehrali druhý zápas za sebou (+ tabuľky)

Peter Hamerlík z Bratislava Capitals.
Peter Hamerlík z Bratislava Capitals. (Autor: SITA)
Sportnet|21. feb 2020 o 21:25

Tentoraz neuspeli v Martine.

BRATISLAVA. Hráči Bratislava Capitals si pripísali druhú prehru za sebou v nadstavbovej časti Slovenskej hokejovej ligy (SHL).

Po stredajšom domácom zaváhaní s Topoľčanmi (2:3 po predĺžení) v piatok nestačili ani na druhý Martin, ktorému podľahli na jeho klzisku 2:4.

Capitals majú napriek prehre stále komfortný 18-bodový náskok na čele skupiny o 1. až 6. miesto.

Tretie Topoľčany zaostávajú už o 21 bodov, keďže podľahli Spišskej Novej Vsi 2:5. Na štvrté miesto sa o skóre posunula Skalica, ktorá doma triumfovala nad piatou Dubnicou taktiež 5:2.

V nadstavbovej skupine o 7. až 10. miesto potvrdili suverenitu hráči Žiliny, ktorí zvíťazili v Trnave presvedčivo 8:0 a poistili si prvú pozíciu.

Naopak, úlohu favoritov nepotvrdili Levičania, ktorí prehrali v Považskej Bystrici 2:5.

SHL - skupina o 1. až 6. miesto

• Skalica - Dubnica nad Váhom 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 2. A. Kotzman (Jaša, Hílek), 22. P. Kotzman (Hohl), 24. Jaša (Matějka, A. Kotzman), 42. Jaša (Janík, Mikéska), 60. Štumpf (Šmída) - 18. Kristín (P. Fabuš), 47. Luhový (Ďuriš)

Rozhodovali: Žák - Junek, Kiepeš, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2435 divákov

• Spišská Nová Ves - Topoľčany 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 18. Köver (Novák, Vartovnik), 19. Piačka (Tyczynskí, Findura), 21. Chovan (Fabián.), 24. Novák (Chovan), 47. Vorobjev (Alvo, Novák) - 7. Podstavek (Kluka, Kováčik), 30. Koyš (Kluka, Kováčik)

Rozhodovali: Korba - Janiga, Pribula, vylúčení: 6:13 na 2 min., navyše: Halo (Topoľčany) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1020 divákov

• Martin - Bratislava Capitals 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Zlocha (Dírer, Tabaček), 37. Tabaček (Cebák), 58. Zlocha (Videlka), 60. Rudzan (Nauš) - 29. Buc (Varga, Sloboda), 53. Slovák (Bača)

Rozhodovali: Lokšík - Ševčík, Ďurina, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše: Vašaš (Capitals) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1489 divákov

SHL - skupina o 7. až 10. miesto

• Trnava - Žilina 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

Góly: 2. Macek (Zahradník), 13. Dubeň (Markovič, Macek), 28. Markovič (Minárik, Húževka), 37. Markovič (Minárik, Húževka), 48. Minárik (Markovič), 48. Ondruš (Rehák Samuel, Rehák Dominik), 50. Markovič (Húževka), 59. Dubeň (Minárik, Ondruš)

Rozhodovali: Purgat - Crman, Jedlička, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 125 divákov

• Považská Bystrica - Levice 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 9. Rufati (Drevenák, L. Ďurkech), 40. Németh (Rodionov), 51. Švantner (Rufati, Augustín), 58. Drevenák (tr.str.), 60. Ligas (Drevenák, Nahálka) - 14. Mrázik (Tábi, Gubo), 42. Gubo (Rácz, Tábi)

Rozhodovali: Krist - Drblík, Makúch, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše: Klenko (Levice) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 102 divákov

SHL - skupina o 1. až 6. miesto (tabuľka)

1.Bratislava Capitals46 zápasov112 bodov
2.Martin46 zápasov94 bodov
3.Topoľčany46 zápasov91 bodov
4.Skalica46 zápasov70 bodov
5.Dubnica46 zápasov70 bodov
6.Spišská Nová Ves46 zápasov69 bodov

SHL - skupina o 7. až 10. miesto (tabuľka)

1.Žilina48 zápasov81 bodov
2.Levice48 zápasov63 bodov
3.Považská Bystrica48 zápasov46 bodov
4.Trnava48 zápasov31 bodov
Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Nečakané. Hokejisti Bratislava Capitals prehrali druhý zápas za sebou (+ tabuľky)