Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Slovenky štartujú v Chebe bez Oborilovej

Sportnet|29. mar 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Tréner hádzanárok Slovenska Tomáš Kuťka včera oznámil nomináciu na medzinárodný turnaj o Štít mesta Cheb (5. - 8. apríla). Na tradičnom podujatí bude mať k dispozícii 16-členný káder vrátane pätice legionárok - štyroch z Maďarska a jednej ..

BRATISLAVA - Tréner hádzanárok Slovenska Tomáš Kuťka včera oznámil nomináciu na medzinárodný turnaj o Štít mesta Cheb (5. - 8. apríla). Na tradičnom podujatí bude mať k dispozícii 16-členný káder vrátane pätice legionárok - štyroch z Maďarska a jednej z Nemecka.

Vo výbere nefiguruje Jana Oborilová z bundesligového VfL Oldenburg, ktorú v uplynulých dňoch trápili zdravotné problémy.

Slovenky sa predstavia v základnej B-skupine spolu s Islandom a Holanskom. A-skupinu tvoria Česko, Turecko a Ukrajina, ktorá bude súperom Kuťkových zvereniek v spomínanom dvojzápase play off o postup na kontinentálny šampionát do Švédska.

Nominácia Slovenska - brankárky: Némethová-Kodayová (Šaľa), Krajcárová (Michalovce), Miriam Sůkalová (Štart Bratislava), krídelníčky: Mravíková (Ferencváros/Maď.), Stuparičová (Debrecín/Maď.), Hýllová (Partizánske), pivotky: Uhráková (Ferencváros), Caltíková (Debrecín), spojky: Hrabovská (Dortmund/Nem.), Tóthová, Beňušková, Školková (Michalovce), Halásová, Gáborová (obe Šaľa), Popluhárová (Partizánske), Polláková (B. Bystrica). (sita)

Súvisiace články