Bratislavský tím získal v tomto roku druhýkrát plný počet bodov, na postup do play-off stráca 12 bodov.

• o výhre Slovana rozhodol Hudáček, víťazný gól strelil v 35.minúte
  • zápas výrazne ovplyvnili časté vylúčenia v druhej tretine, domáci vďaka nim vyrovnali z 0:2 na 2:2
  • Slovan po zisku troch bodov stráca na postup do play-off 12 bodov, odohrá ešte šesť zápasov, v ktorých môže získať najviac 18 bodov

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Nižného Novgorodu 3:2 a stále živia nádej na postup do play-off.

Slovan má po piatku na konte 60 bodov, na posledné ôsme mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má 12-bodové manko.

Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte šesť duelov, najbližšie sa predstavia v nedeľu od 14.00 h SEČ na ľade Viťazu Podoľsk.

Nižný Novgorod - Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) - 18. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Brejčák), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Galuzin (Torpedo) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Soin, Cyplakov - Ivanov, Nesterov

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin - Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov - Salminen, Immonen, Wolski - Skačkov, Galuzin, Krasnoslobodcev - M. Potapov, Kuľomin, Ľjudučin - Žarkov, Tverdochlebov, Baďukov - Dvurečenskij

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ho vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v presilovke."

Online prenos:

18:17. Zápas sa skončil.

60.min. Protest domácich bol právom zamietnutý, Slovan vyhral 3:2.

60.min. Domáci nastrelil v úplnom závere hornú žŕdku, Slovan ubránil výhru 3:2. Domáci tréner žiada ešte o analýzu videorozhodcu, myslí si, že puk skončil v bráne, zo spomalených záberov je jasné, že puk skončil na hornej žŕdke.

60.min. Tréner Čada si berie polminútu pred koncom tretiny timeout.

59.min. 64 sekúnd pred koncom tretej tretiny ide Sigalet na trestnú lavicu. Domáci sa budú snažiť vyrovnať.

59.min. Domáci odvolali brankára.

57.min. krasnoslobodcev mal veľkú šancu, obranca Štajnoch ho neubránil, strelu Janus zastavil.

54.min. Slovan presilovku nevyužil, gól nepadol ani v hre štyroch na štyroch.

52.min. Galuzin ide za hákovanie na trestnú lavicu, naviac za protesty dostal osobný trest a zápas sa preňho skončil, znamená to, že presilovka domácich sa skončila, Slovan bude hrať po návrate Olveckého krátku presilovku.

51.min. Olvecký ide za držanie na trestnú lavicu.

50.min. Domáci mierne stupňujú tlak, hra sa odohráva viac na polovici Slovana.

45.min. Domáci napriek tomu, že prehrávajú, si nevytvorili v poslednej tretine zatiaľ žiadnu šancu ani výrazný tlak, Slovan bráni vedenie 3:2.

17:43 Začala sa tretia tretina.

17:26 Skončila sa druhá tretina.

40.min. Slovan túto presilovku ubránil, druhá tretina sa skončila 2:2.

39.min. Miklík mal v oslabení veľkú šancu, sám v nájazde na brankára neuspel.

38.min. Ďalšia presilovka domácich, za podrazenie ide na trestnú lavicu Hudáček.

35.min. Hudáček v závere presilovky tečuje strelu Radivojeviča a Slovan opäť vedie.

33.min. Bernackij ide za podrazenie na trestnú lavicu.

31.min. Skačkov využil presilovku, po krížnej nahrávke dorazil puk do odkrytej brány.

30.min. Ďalší hráč Slovana ide na trestnú lavicu, Bartovič za seknutie.

28.min. Domáci využívajú presilovku, Wolski po krížnej prihrávke strieľa puk do odkrytej Janusovej brány. Gól padol krátko po tom, ako skočil Olvecký na ľad.

27.min. Sigalet ide na trestnú lavicu, Slovan bude hrať vyše polminúty v oslabní o dvoch hráčov.

26.min. Olvecký ide za podrazenia na dve minúty na trestnú lavicu.

25.min. Miklík prihral v prečíslení voľnému Bartovičovi a ten poľahky do odkrytej bránky zvýšil na 2:0.

21.min. Krasnoslobovcev pôjde na trestnú lavicu, Sl,ovan bude hrať po skončení Bližňákovho trrestu asi 90 sekúnd presilovku.

16:52 Začala sa druhá tretina.

16:35 Skončila sa prvá tretina.

20.min. Slovan presilovku nevyužil, naviac na trestnú lavicu šiel Bližnák, Slovan začne druhú tretinu v oslabení.

18.min. Slovan bude hrať presilovku, hákoval Kulemin.

18.min. Olvecký nahral voľnému Miklíkovi, ktorý poľahky dorazil puk do odkrytej brány, Slovan vedie 1:0.

12.min. Torpedo malo veľkú šancu, Janusa Salminen ani Imonnen neprekonali.

09.min. Domáci majú väčší tlak ako hostia, s výnimkou šance Bartoviča zo štvrtej minúty sa väčšinou bránia.

06.min. Slovan sa ubránil prvému oslabeniu.

04.min. Novgorod hrá presilovku, no Slovan mohol otvoriť skóre. Bartovič išiel do brejku a prinútil Kasutina k zákroku do lapačky.

04.min. V úvodných minútach je rušno najmä pred Janusom, no bez väčšej príležitosti. Slovan však bude hrať oslabenie, za seknutie dostal dve minúty Mihálik.

16:02 Zápas sa začal.

15:59 Slovan má už len matematickú šancu na postup do play-off. V tabuľke Západnej konferencie je na 11. mieste so ziskom 57 bodov, na ôsmy Jaroslavľ stráca pätnásť bodov. Torpedo je vo Východnej konferencie piate s 83 bodmi zo 47 duelov.

15:58 Proti Torpedu Nižnij Novgorod sa Slovan Bratislava predstaví bez zmien v zostave v porovnaní so stredajším duelom na ľade Kazane. V bránke nastúpi od začiatku Jaroslav Janus. Na svoju šancu zasiahnuť do zápasu budú na striedačke čakať siedmy obranca Patrik Luža a trinásty útočník Marko Daňo.

Domov»Hokej»KHL»Slovan ubránil v Novgorode výhru 3:2