Slovan prehral vo Viedni 1:3, k postupu bližšie Rapid

SITA|7. júl 2007 o 21:35

VIEDEŇ 7. júla (SITA) - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v úvodnom stretnutí 2. kola letného UEFA-Intertoto Cupu 2007 vo Viedni s domácim SK Rapid 1:3 (0:2). O prvý presný zásah sa v 31. min postaral ...

VIEDEŇ 7. júla (SITA) - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v úvodnom stretnutí 2. kola letného UEFA-Intertoto Cupu 2007 vo Viedni s domácim SK Rapid 1:3 (0:2). O prvý presný zásah sa v 31. min postaral strelou pomedzi nohy brankára hostí Daniela Kissa stredopoliar Steffen Hofmann a o sedem minút pridal druhý gól z podobnej situácie krížnou strelou Mario Bazina. V prvom polčase mali domáci jednoznačne hru pod kontrolou a "belasí" sa takmer k ničomu nedostali. V 53. min stanovil najlepší hráč na trávniku Hofmann na hrozivých 3:0, čestný úspech Slovana zaznamenal v 88. min po peknom Poliačekovom centri Samuel Slovák. Šance zverencov trénera Borisa Kitku na postup do 3. kola Intertoto Cupu sú však napriek tomu dosť nízke. Okrem gólov vzbudilo najväčšiu pozornosť správanie sa hosťujúcich fanúšikov, ktorí začali v tretej desaťminútovke vo svojom sektore robiť neporiadok a po tom, ako zvalili jednu zábranu, sa dostali aj do menšej šarvátky s políciou. Desať minút pred koncom duelu si navyše zapálili vo svojom sektore aj menšiu vatru.

• SK Rapid Viedeň - ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0), odvetný duel je na programe v sobotu 14. júla o 20.15 h na Tehelnom poli

Gól: 31. Hofmann, 38. Bazina, 53. Hofmann - 88. Slovák, ŽK: 43. Thonhofer, 50. Heikkinen, 66. Patocka, 75. Hofmann - 35. Dobrotka, 45. Hanek, 70. Breznaník, rozhodovali: Banari - Bodean, Trofan, 12 600 divákov

Rapid: Payer - Thonhofer, Hiden, Patocka, Sara - S. Hofmann (78. Eder), Boškovič, Heikkinen (78. Kulovits), Ümit Korkmaz (84. Harding) - M. Bilič, Bazina

Slovan: Kiss - Kosmeľ, Struhár, Hanek, Szabó - Ižvolt (73. M. Poliaček), Dobrotka, M. Kubala (85. Ľ. Meszároš), P. Sedlák (46. Breznaník) - Slovák - Masaryk

Slovan oslabený o vykartičkovaného Chlebeka a Švestku, ktorého tréner Kitka pre chorobu i drobné zranenie radšej šetril, sa v úvode duelu zameral najmä na defenzívu. Domáci Rapid mal viac z hry a už v 9. min vystrašil Hofmann spoza šestnástky Kissa, lopta však na šťastie slovanistického gólmana išla mimo. V 18. min zahrával Szabó prvý rohový kop hostí, ale Viedenčania sa so závarom vo vlastnej šestnástke vysporiadali. Pri následnom protiútoku zazmätkoval Kosmeľ, prihral Biličovi, ten však trafil iba Struhárovi do chúlostivých miest. Od 20. min pútali na štadióne najväčšiu pozornosť fanúšikovia Slovana, upokojili sa až o šesť-sedem minút neskôr po vhodenom vlastnom delobuchu a zákroku policajtov. Medzitým zachránil Kiss pri kľučke Biliča. Domáci sa do zaslúženého vedenia dostali v 31. min, keď najlepší hráč na trávniku Hofmann pomedzi nohy nedal šancu brankárovi "belasých" - 1:0. O minútu vystrelil nebezpečne Kubala a na druhej strane musel Hanek akrobaticky odkopávať loptu pred Bazinom. V 38. min pridali aktívnejší domáci druhý gól, po krížnom pase popri pravej ruke Kissa zvyšoval Bazina.

V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky vystrelil z hranice šestnástky po zemi Kubala, jeho pokus tečoval pätičkou Struhár, no lopta smerovala iba do náručia Payera. Už v 53. min však zvýšil Rapid na rozdiel triedy. Po ľavej strane potiahol loptu Ümit Korkmaz, cez Biliča sa dostala lopta k miláčikovi domácich tribún Hofmannovi a ten zakončil nádherne od žrde - 3:0. Po hodine hry ukázal svoje individuálne majstrovstvo Slovák, v 16-ke sa preštrikoval obranou domácich, no jeho pokus zastavila žrď. V 77. min zaujala kombinácia striedajúcich hráčov Slovana, po centri Poliačeka pálil pekne z prvej Breznaník. V 80. min založilo najprimitívnejšie jadro fanúšikov Slovana vo svojom sektore oheň, s ktorým si však hasiči rýchlo poradili. Dve minúty pred koncom aspoň na priateľnejších 1:3 upravil po Poliačekovom centri Slovák. V nadstavenom čase mohol Breznaník dokonca znížiť na rozdiel jediného gólu, na dvojgólovom víťazstve 31-násobného rakúskeho majstra sa však už nič nezmenilo.

Peter Pacult (tréner Rapidu Viedeň): "Bol to dobrý zápas, viedli sme už 3:0, súper však nezložil zbrane a v závere sa mu podarilo znížiť. Chceli sme predviesť ofenzívny futbal, čo sa nám aj úspešne darilo."

Boris Kitka (tréner Slovana): "V prvom rade by som chcel pogratulovať trénerovi domácich k víťazstvu. V prvom polčase boli domáci lepší, po obrátke sme však hru vyrovnali a boli Rapidu viac ako vyrovnaným súperom. Góly padli po našich individuálnych chybách. Škoda, že v takýchto zápasoch potrebujeme na strelenie jedného gólu šesť šancí, Rapid premenil zo štyroch príležitostí tri."

Michal Hanek (obranca Slovana Bratislava): "Mohli sme dať aj viac gólov, rovnako viackrát však mohol skórovať aj súper. V druhom polčase sme boli lepší, smerom dopredu sme viac riskovali a Rapidu pomaly dochádzali sily. Pred odvetou stále žijeme, musíme pokračovať v nastúpenom trende z druhého polčasu."

Miroslav Poliaček (stredopoliar Slovana Bratislava): "Dostal som šancu, hralo sa mi dobre. Škoda, že sme nedali ešte jeden gól. V druhom polčase sme podali dobrý výkon, ten by sme mohli zopakovať v domácom zápase. Góly sme dostali po vlastných chybách, mali by sme sa ich v odvete vyvarovať."