Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Slovan cestuje do Prahy za diváckym rekordom

(Autor: SITA)
SITA|14. jan 2013 o 12:46

Obaja rivali na seba narazia tretíkrát v sezóne. Oba predchádzajúce súboje vyhral Slovan 2:1.

BRATISLAVA. Utorňajší zápas medzi HC Lev Praha a Slovanom Bratislava môže utvoriť rekord v návštevnosti v Kontinentálnej hokejovej lige. Oba predchádzajúce súboje vyhral Slovan 2:1, v Prahe sa prvý duel hral v menšej Tipsport aréne.

HC Lev je držiteľom doterajšieho rekordu KHL, súboj s Dinamom Moskva navštívilo v októbri 16 317 divákov. Do Prahy sa podľa informácie na klubovom webe Slovana chystá do sektoru hostí približne 900 fanúšikov, no v Holešoviciach sa očakáva niekoľko tisíc priaznivcov slovenského účastníka v KHL.

"Teším sa, že hráme v tej väčšej hale, kam príde množstvo fanúšikov. Vraj sa hovorí o rekorde v návštevnosti v KHL, pred toľkými ľuďmi málokto hral," cituje internetová stránka Slovana mladého útočníka Tomáša Mikúša.

V utorok už nenastúpia hráči z NHL, ktorí do ukončenia výluky štartovali za HC Lev aj Slovan. Zdeno Chára, Jakub Voráček, Roman Červenka a Andrej Sekera už odcestovali do zámoria.

Obranca "belasých" Ľubomír Višňovský by rád zostal v KHL do konca sezóny, ale jeho budúcnosť v nadnárodnej súťaži s ruským zázemím je otázna, rovnako aj prípadný štart v Prahe.

Neistá je aj účasť ďalšieho beka Vladimíra Mihálika, ktorý v domácom súboji proti Traktoru Čeľabinsk utrpel otras mozgu po zákroku Bielorusa Andreja Kosticyna. Hokejisti Slovana sa v utorok vrátia do Prahy, kde v novembri prišli o kapitána Miroslava Šatana.

Súvisiace články