Slovan vyhral piatykrát po sebe, doma zdolal Chabarovsk

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|18. okt 2018 o 00:00

Bratislavský klub vyhral 2:1.

Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 33. Sukeľ (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) - 58. Pjanov (Jordán). Rozhodovali: Morozov, Ovčinnikov - Majtak, J. Streľcov, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 6710 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Sukeľ, Virta - Lamper, Bailey, Lunter - Baranov, Chipchura, Rau

Amur Chabarovsk: Alikin - Kolář, Kondratiev, Vorobjov, Korjagin, Aťušov, Jordán - Zohorna, Pjanov, Fajzullin - Potechin, Rasskazov, Dedunov - Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin - Rudenkov, Kuznecov, Veličkin

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zakončili vo štvrtok trojzápasovú domácu sériu s tímami z Ďalekého východu triumfom nad Amurom Chabarovsk 2:1 a víťaznú sériu natiahli už na päť duelov.

Uplynulé dva vyhrali v riadnom hracom čase. Zverenci trénera Vladimíra Országha majú na konte 18 bodov.

Rozhodlo sa v druhom dejstve

Hokejisti Slovana rozhodli v druhej polovici druhej tretiny, keď sa presadil najprv pri presilovke Matúš Sukeľ a po ňom v oslabení Rudolf Červený.

Úvodná aktivita domácich priniesla šikovnú strelu Baileyho, ktorú Alikin zneškodnil. Hostia následne zle striedali a prišla prvá presilovka pre Slovan. Príliš v nej však nevymyslel, nebezpečný bol len teč Taffeho, ale Alikin bol pozorný.

Podobne dopadla i početná výhoda na druhej strane klziska. V 8. minúte sa už-už dostával do brejku Taffe, no chýbala mu rýchlosť a obrana hostí ho zastavila. O dve minúty neskôr jej ušiel Řepík, no samostatný nájazd do gólového konca nedotiahol.

Amur nevyužil ani ďalšiu presilovku, dobrú šancu mal Potechin, ale Štěpánek ho vychytal. V 17. minúte sa neujala ani strela Červeného z ľavého kruhu a tak išli tímy do šatní za bezgólového stavu.

HC Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk (18. 10. 2018): fotogaléria

18.10.2018

V 23. minúte mal dobrú šancu Lamper, potom sa aktivita presunula na hokejky hostí. Štěpánka v krátkom slede preverili Zohorna a Vl. Ušenin, domáci brankár si s ich strelami poradil.

V 27. minúte si nakorčuľoval s pukom na pravý kruh Lunter a dobre vystrelil, ešte sa snažil o dorážku, no Alikin mal puk pevne vo svojej moci a tak sa strhla menšia šarvátka. Domáci útočník a Kondratiev si za ňu vyslúžili dve minúty.

Pri hre 4 na 4 ohrozil domácu bránku tvrdou strelou Aťušov. V 31. minúte bol blízko gólu Meszároš, ale jeho delovka od modrej skončila len na žrdi. Krátko nato nasledovala druhá presilovka Slovana v zápase a konečne aj zmena skóre.

Strelu Meszároša tečoval za Alikinov chrbát Sukeľ - 1:0. V 37. minúte sa pri vlastnom oslabení dostali do brejku 2 na 1 Lunter s Červeným a druhý menovaný zvýšil presnou strelou z pravého kruhu na 2:0.

Odpor Amuru až v závere

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie hostia v snahe vyrovnať, v 42. minúte sa Rasskazov natlačil pred Štěpánka, ale domáci brankár si poradil a krátko nato zneškodnil aj pokus Ušenina.

Slovan sa zbytočne nepúšťal do útoku, sústredil sa na defenzívu a hrozil z kontier. V 47. minúte predviedli peknú akciu Virta s Řepíkom, ale tretí gól z toho nebol. Amur si nevedel poradiť s dobrým napádaním domácich a len ťažko sa dostával do dobrých streleckých možností.

Hostia však stupňovali tempo a v záverečných minútach súpera zatlačili a v 58. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Pjanova. V závere skúsili hru bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Hlasy po zápase

Rudolf Červený (útočník Slovana Bratislava, strelec víťazného gólu): "Atmosféra v šatni je momentálne skvelá, pretože v úvode sezóny nám to nešlo a trápili sme sa. Teraz sme sa dostali na víťaznú vlnu a dúfame, že ju udržíme čo najdlhšie. Pri góle som sa snažil mieriť dole, pretože v ostatných prípadoch som prestrelil bránku alebo mi to gólman chytil. V závere som bol nervózny, pretože v minulosti sme inkasovali v takomto čase zbytočný gól. Je dôležité, že dokážeme uspieť v tesných dueloch. Bojujeme o každý puk, v každom súboji a teraz sa nám to vypláca. Do ďalšieho zápasu chceme ísť s pokorou, hrať podobne ako dnes a verím, že opäť triumfujeme."

Vladimír Országh (tréner Slovana Bratislava): "Chabarovsk potvrdil dobrú hru z Rigy, a tak to bol pre nás ťažký zápas. Mali sme šance, ale ťažko sme sa presadzovali a nedali sme góly. Našťastie, profitovali sme z našich špeciálnych tímov, keď sme skórovali v presilovke a v oslabení. V tretej tretine sme však hrali veľmi komplikovane a strácali sme veľa pukov. V týchto momentoch nás podržal brankár Štěpánek, ktorý nastúpil po dlhšej pauze a prezentoval sa výbornými zákrokmi. Je pre nás dôležité, že sme natiahli víťaznú sériu, ale vlastne sme len vyrovnali to, keď sme päťkrát po sebe neuspeli. Teraz nás čakajú ťažší súperi v rámci dvojzápasu na klziskách súperov, kde potrebujeme takisto uspieť."

Nikolaj Borščevskij (tréner Amuru Chabarovsk): "V prvom rade musím oceniť výkon mojich zverencov, ktorí bojovali celých šesťdesiat minút. Za nepriaznivého stavu sme sa snažili pridať v ofenzíve, aby sme dosiahli výsledkový obrat. Vypracovali sme si niekoľko šancí, v úplnom závere sme dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, ale brankár domácich odviedol vynikajúci výkon a nedovolil nám, aby sme získali v zápase aspoň jeden bod."

Výsledky KHL 2018/2019 - 18. október:

Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 51. a 54. Moziakin, 25. Pakarinen, 58. Timkin - 42. Širokov

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 4:5 po predĺžení (1:0, 3:2, 0:2 - 0:1)

Góly: 12. a 39. Šarov, 27. Glinkin, 36. Rybakov - 25. A. Petersson, 37. a 62. Bochenski, 55. Blacker, 60. Frattin

Lokomotiv Jaroslavľ - Admiral Vladivostok 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Góly: 33. a 35. Apalkov, 27. Kajumov, 38. Denisenko

Torpedo Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinki 4:5 po predĺžení (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 22. a 34. Paršin, 17. Setdikov, 41. Varnakov - 49. a 60. Joensuu, 14. Lööv, 25. G. Platt, 63. O'Neill

Ak Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 19. Postma, 24. Lander, 26. Popov - 18. Burdasov

SKA Petrohrad - Dinamo Moskva 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 10. N. Gusev, 25. Dergačov, 36. Hersley - 2. Mozer, 59. Moisejev

Spartak Moskva - Dinamo Riga 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Leščenko, 46. Kulikov - 12. Gegeris, 13. Maione, 50. Clark /Július Hudáček (Spartak Moskva) odchytal celý zápas a zneškodnil 18 striel súpera./

Viťaz Podoľsk - Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Kokarev, 12. Makejev, 36. Černov - 60. Šaripzjanov

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
18.10.2018 o 18:30
Slovan
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Chabarovsk
Prehľad
Góly a asistencie: 33. Sukel' (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) – 58. Pjanov (Jordán).
Slovan sa raduje po víťazstve 2:1. Svoju víťaznú šnúru tak natiahol už na 5 zápasov.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:44
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., filmovanie pádu).
59:00
importantMedzitým už Alikin odkorčuľoval na striedačku, hostia hrajú v šestici!
57:52
57:52
goalChabarovsk dal gól!
Amur strieľa kontaktný gól a záver zápasu bude tak ešte poriadne zaujímavý. Jordán strieľal od modrej, puk ešte tečoval VALENTIN PJANOV a pomýlil Štěpánka.

Asistencia: Michal Jordán
57:24
Potěchin zakončoval z bezprostrednej blízkosti, no trafil len Štěpánkovu hokejku, od ktorej sa puk odrazil na ochrannú sieť.
56:58
Slovan sa vymanil spod hroziaceho tlaku, Lunter to zobral na seba a preveril Alikina, vhadzuje sa v útočnom pásme domácich.
55:24
importantKondratěv potiahol puk, vytvoril si ideálnu pozíciu a vystrelil, pred bránou vznikol veľký závar, dorážať sa snažil Potěchin, ale neuspel. Následne sa puk k nemu dostal opäť, tentokrát vystreli švihom z pravej strany, no Štěpánek vytiahol vynikajúci zákrok lapačkou a drží čisté konto!
54:39
Prihrávka z pravej strany na Vl. Usherina, ktorý ale v súboji prišiel o hokejku a tak z toho nič nebolo. Po buly pálil nepresne Jordán.
54:02
Diváci sa bavia, Slovan kráča k piatemu víťazstvu v rade.
53:25
Spolupráca Lišku s Rauom, ktorí si niekoľkokrát prihrali a podarilo sa im aj zakončiť.
52:47
Aťušov spracovával puk už v strednom pásme a tak Amur musí vykorčuľovať von z útočného pásma. Chvíľu nato Štěpánek zneškodnil ďalšie zakončenie hostí.
51:12
importantŠtěpánek musel čeliť nebezpečnej strele Rasskazova z ľavej strany, ale poradil si veľmi dobre a podržal svoj tím!
50:45
Gelinas sa vrátil a odzbrojil korčuľujúceho súpera. Následne sa dopredu predieral Sukeľ. ale na puk nedosiahol.
49:05
importantŘepík mohol navýšiť skóre, no zoči-voči Alikinovi neuspel na dvakrát ani tentokrát!
48:05
Zohorna neprestrelil Sersena, následne sa dostal k strele z ľavého kruhu Faizullin, no Štěpánek mal odkrytý výhľad a tak pohodlne zakročil.
46:47
Hra má poriadny spád, takmer sa neprerušuje. Hrá sa zo strany na stranu.
45:40
Vl. Ushenin poriadne preveril Štěpánka, ten si za svoj zákrok vyslúžil potlesk.
45:30
Pjanov neprestrelil Kloka, Amur ale zovrel Slovan na nejaký čas v jeho obrannej tretine.
43:55
importantLiška vo veľkej šanci, zblízka zakončoval, zdalo sa, že puk skončil na hornej žŕdke!
43:21
Spolupráca dvoch Ušeninovcov, jeden strieľal, druhý dorážal, ale Štěpánek si dal pozor. Na druhej strane vysal nebezpečnú strelu Švarný.
42:15
Grman sa so súperom nemaznal, natrel ho na mantinel a čisto odzbrojil. Slovan je však vpredu bez puku, naháňa súpera za jeho bránou.
41:38
Sily na ľade budú vyrovnané, hrá sa 4 na 4.
41:38
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Valentin Pjanov – 2 min., hákovanie).
41:28
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., podrazenie).
41:26
Vy. Ušenin vyslal riadnu delovku, bránu ale netrafil.
40:48
Řepík poslal dopredu Červeného, poslal puk pred bránu, kde vznikla skrumáž, ktorú hostia ustáli.
40:20
Slovan sa dopustil zakázaného uvoľnenia, hra sa teda sťahuje pred Štěpánka.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovan postupne stupňoval tlak a gól bol otázkou času, domácim sa navyše podarilo skórovať dvakrát a tak v Bratislave vládne spokojnosť. Skóre otvoril v 33. minúte Andrej Meszároš, druhý gól pridal v oslabení Rudolf Červený.

Tretia tretina sa začne približne o 20:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Amur zovrel svojho súpera v jeho obrannej tretine, ale nedokáže z toho nič vyťažiť, absentuje streľba.
38:10
Slovan sa musí brániť, zvláda to ale veľmi dobre, súpera nepúšťa do väčších šancí.
36:22
36:22
goalSlovan Bratislava dal gól!
Bratislavská aréna sa teší po druhýkrát, Slovan navyše skóruje v oslabení. Rasskazov chyboval, domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1. RUDOLF ČERVENÝ to zobral na seba a strelou švihom prestrelil Alikina, jeho lapačka šiahla doprázdna.

Asistencia: Mário Lunter.
35:30
Slovan vyhodil puk cez všetky čiary, ale už sa musí brániť rozostavenému súperovi.
35:01
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., sekanie).
34:20
Hra sa rozbehla, Slovan mal ďalšiu šancu, mal ju však aj Amur, navyše teraz hrá hodnú chvíľu so šiestimi hráčmi, keďže hráč Slovana bude vylúčený.
32:02
32:02
Belasým to tam konečne padlo! Virta prihral na modrú Meszárošovi, ten vyslal na bránu poriadnu delovku, ktorú ešte šikovne tečoval MATÚŠ SUKEĽ a posiela belasých do vedenia.

Asistencie: Andrej Meszároš, Patrik Virta
31:48
Slovan začína čoraz viac tlačiť a gól visí na vlásku.
31:21
31:21
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Gleb Koriagin – 2 min., nedovolené bránenie).
30:47
importantSlovan mohol vyhrávať! Meszároš vyslal od modrej riadnu bombu, po ktorej zvoní brvno! Alikin sa len obzrel.
30:35
Bailey to urobil šikovne, našiel Lampera, ktorý ale mal pred sebou hráča a jeho pokus bol zrazený.
30:05
V. Ušenin našiel dlhou krížnou prihrávkou Gorškova, ktorý sa dostal na os klziska a spomedzi kruhov nebezpečne švihom vystrelil, Štěpánek pozorný.
29:31
Chipchura zabojoval a strieľal smer brána, kde bol Rau, no puk len presvišťal vedľa tyčky.
28:49
Švarného puk dokorčuľoval Červený, dával na modrú čiaru, odkiaľ aj prišla strela, dvaja hráči dorážali, no Alikin vyšiel z tohoto súboja úspešne.
28:09
Taffe si vytvoril dobrú pozíciu, no váhal so strelou a to robiť nemal, bol vytlačený do rohu a neprihral, ani nezakončil.
27:42
Stále čakáme na prvý gól, ktorý jednému či druhému tímu určite veľmi pomôže.
27:06
Hrá sa 4 na 4, obaja brankári už museli zasahovať. Najväčšiu šancu mal Potěchin, ale Štěpánka zblízka prekonať nedokázal.
26:22
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., hrubosť).
26:22
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., hrubosť).
26:22
Lunter bol našliapnutý, vystrelil švihom z pravého kruhu, no Alikin si povyšiel z brány a zmenšil mu strelecký uhol. Vznikla šarvátka, bude sa vylučovať.
26:06
Sukeľ vykorčuľoval po pravom krídle, naslepo hľadal pred bránou Lišku, ale nenašiel ho.
25:18
Závar pred domácou bránou po chybe v rozohrávke, ale Amur to v gól pretaviť nedokázal, Štěpánek tiež dobre zasiahol.
24:37
Dlho sa neprerušuje, priestor je prehustený a tak to Slovan skúša nastrelením puku, no musí si dávať pozor aj vzadu, kde sa Faizullin dostával k nebezpečnej strele.
23:26
Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale ani jeden tím sa do vážnejšej šance nedostal.
21:55
Virta napádal, podarilo sa mu vybojovať puk v útočnom pásme, kde sa belasí aj usadili, no následná strela bránu netrafila.
21:00
Taffe sa poľahky dostal k puku, no nedokázal ho dostať do útočného pásma, zatiaľ je to taká oťukávačka v druhej tretine.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli, domáci ale boli aktívnejším tímom, dokázali si vypracovať zopár sľubných šancí. Najväčšiu nevyužil Řepík, gól nepridali ani Červený s Taffeom.

Druhá tretina sa začne približne o 19:22.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Poslednú minútu prvej tretiny trávil Slovan v útočnom pásme, ale bez strely na bránu.
19:00
Potěchin sa už už dral do šance na osi klziska, no našťastie pre domácich sa píska ofsajd.
18:20
Štěpánek si pripísal ďalší úspešný zákrok, ale strela z pravej strany nebola nebezpečná.
17:52
Klok vyviezol puk, hľadal Sukeľa, ale Slovan sa dlhšie v útočnom pásme neudržal, zostáva však pri puku.
16:55
Gorškov nastreľoval puk pred bránu, kde mal spoluhráča, no puk sa k nemu neodrazil, Slovan mal šťastie.
15:46
importantTaffe prihral Červenému, ten zoči-voči Alikinovi zvolil strelu švihom, no trafil len hosťujúceho brankára, ktorý puk vyrazil pred seba, no ani Taffe z dorážky neuspel. Toto bola veľká šanca.
15:07
Faizullin pálil z vrcholu ľavého kruhu a nastrelil vonkajšiu konštrukciu brány.
14:32
Štěpánek úspešne zsiahol voči strele Potěchina, o malú chvíľu sa k dorážke dostal Kuznecov, no ani on neuspel.
14:03
Aj Grman oslobodzuje svoj tím, Slovan sa bráni výborne.
13:33
Bačík posiela puk cez všetky čiary. Následne si hostia vôbec nerozumeli a previnili sa zakázaným uvoľnením pri vlastnej presilovke.
13:18
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matúš Sukel' – 2 min., nedovolené bránenie).
12:48
Klok na útočnom výlete, dostal sa až za súperovu bránu, no čiarový rozhodca píska zakázané uvoľnenie.
12:09
Gelinas si musel dať pozor za vlastnou bránou, ale zvládol to. Zatiaľ je to taký opatrný hokej, viac sa bráni ako útočí.
11:20
Liška sa dobre vrátil a vložil hokejku do krížnej prihrávky, nasleduje buly po Štěpánkovej pravici.
11:06
Bačík si splnil obranné povinnosti a zakladá ďalší útok. Lunter sa však zaplietol a Slovan musí začať od vlastnej brány.
10:18
10:18
Amur vyhadzuje puk cez všetky čiary, domáci diváci tlieskajú, Slovan je zatiaľ lepším tímom.
09:30
importantŘepík vo veľkej šanci! Po chybe hosťujúcej obrany korčuľoval sám na Alikina, skúšal blafák do bekhendu a zakončenie pomedzi betóny, no Alikin ich včas sklepol a zabránil gólu!
09:01
Slovan dobre stráži obrannú modrú a Amuru dovoľuje len nahadzovať puky, ktoré potom dokorčuľuje.
08:05
importantChipchura výborne čítal hru a zobral hosťom puk na modrej čiare, zdalo sa, že pôjde sám na Alikina, no nemal dostatočnú rýchlosť a hostia si ho postrážili.
07:22
Vl. Ušenin sa rozhodol zakončiť sám, no jeho strela z veľkého uhla skončila zrazená na ochrannej sieti.
06:33
Amur sa usadil v útočnom pásme, skúša krížne prihrávky, napokon Štěpánek zasahuje po strele z prvej.
06:07
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Lamper – 2 min., hákovanie).
06:07
Domáci sú aktívnejší, spoza hráča pálil Lamper, no jeho strela bola zrazená a priestor troch žrdí netrafila. Stále však čakáme na väčšiu šancu na jednej či druhej strane.
05:36
Virtovi síce puk ušiel, no belasí ho svojou bojovnosťou získali späť na svoje hokejky.
05:02
Sersen nabil Taffeovi, ten ale nestrieľal z prvej a Alikin mal dosť času presunúť sa, pripísal si úspešný zákrok.
04:26
Strela Sersena tesne minula bránu, Alikin zasahovať nemusel.
04:01
Belasí si dlho prihrávali, bolo to bez zakončenia, nakoniec sa snažili ohroziť bránu zblízka, no ani to sa nepodarilo a hostia vyhadzujú.
03:15
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Bogdan Potěchin – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
03:06
hostia zaútočili po pravej strane, ale len nahodili puk do útočného pásma a nedokázali ho dokorčuľovať.
02:16
Šanca Slovana, strela z ľavého kruhu od Baileyho ale mierila vedľa. Slovan sa musel rýchlo vrátiť, Štěpánek čelil strele Kolářa z ľavého kruhu.
01:21
Liška hodil puk na stranu Virtovi, ten mu ho vrátil späť, no Liška oň za bránou prišiel, hostia vyhadzujú puk do stredného pásma
00:28
Zohorna sa predieral dopredu, ale stroskotal na brániacej dvojici Slovana. Tímy striedajú.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hokejisti HC Slovan Bratislava zakončia aktuálnu trojzápasovú domácu sériu súbojom proti Amuru Chabarovsk. Belasí vyhrali už štyri stretnutia v rade a víťaznú šnúru by radi natiahli. Či sa im to podarí, dozvieme sa dnes od 18:30.

SLOVAN v minulom kole porazil Admiral Vladivostok tesne 4:3, keď prehrával 0:2 aj 1:3. Výhry sa odrazili aj na umiestnení v tabuľke, Slovan je už na postupovej 8. priečke, v 19-tich zápasoch nazbieral 16 bodov. Najproduktívnejším hráčom tímu je so sedemnástimi bodmi Jeff Taffe, najlepším strelcom Michal Řepík, ktorý nastrieľal osem gólov.

AMUR figuruje na 11-tom mieste Východnej konferencie s jedenástimi bodmi, na postupovú ôsmu priečku stráca až 8 bodov. Prvú výhru na súperovom ľade zaznamenali hokejisti Chabarovska len v minulom zápase v utorok, podarilo sa im vyhrať s Dinamom Riga 1:0. Predtým však podľahli na ľade CSKA Moskva vysoko 0:5.

Slovan sa túto sezónu s Chabarovskom už stretol, 19. septembra prehral na jeho ľade 2:3, pričom domáci víťazný gól strelili v 59. minúte.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.