Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovákov posilnilo kvarteto legionárov, preverí ich Rakúsko

SITA|Publikované 27. dec 2007 o 11:12

BRATISLAVA 27. decembra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov po minulotýždňovom vystúpení na 11. ročníku turnaja o Vianočný pohár v Leviciach a Nových Zámkoch, kde v konkurencii Maďarska, Česka ...

BRATISLAVA 27. decembra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov po minulotýždňovom vystúpení na 11. ročníku turnaja o Vianočný pohár v Leviciach a Nových Zámkoch, kde v konkurencii Maďarska, Česka a Poľska obsadila s dvoma remízami a jednou prehrou 4. miesto, pokračuje v príprave na januárové majstrovstvá Európy. Tentoraz sa hráči zišli na krátkom sústredení v Bratislave.

Na stredajšom zraze sa trénerovi SR Zoltánovi Heisterovi hlásilo 17 hráčov. V porovnaní s predchádzajúcou nomináciou už vo výbere chýbali Teodor Paul, Maroš Baláž (obaja IS Košice), Gabriel Vadkerti (TJ Štart Nové Zámky), Csaba Szücs ml. (HC Erlangen/Nem.) a Marián Huňady (Tatran Prešov). Ich miesta zaujalo kvarteto legionárov: Martin Pramuk, Ladislav Tarhai (obaja Pfadi Winterthur Handball/Švajč.), Radoslav Antl (ZMC Amicitia Zürich/Švajč.) a Martin Farkašovský (HC Baník OKD Karviná/ČR). Ešte stále nie sú k dispozícii hráči pôsobiaci v Nemecku (D. Valo, Kukučka, Shejbal, Šulc) a Španielsku (M. Straňovský), ktorí sa pridajú k národnému tímu až po Novom roku.

"Po troch dňoch tréningov zakončia chalani sústredenie v bratislavskom Dome športu v sobotu medzištátnym priateľským stretnutím s Rakúskom so začiatkom o 11.00 h," informoval agentúru SITA technický vedúci mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska Boris Serdula. Ďalší zraz je potom na programe v stredu 2. januára o 14.00 v Bratislave, vzápätí odlet do Paríža na medzinárodný turnaj v meste Ivry.


Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave (26. - 29. 12. 2007):

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.),Michal Meluš (Tatran Prešov)

pivoti: Andrej Petro (US Ivry/Fr.), Peter Dudáš (Tatran Prešov), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

krídla: Radoslav Antl (ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Ján Faith (HC Baník OKD Karviná/ČR), Vlastimil Fuňak, Radoslav Kozlov (obaja Tatran Prešov), Viktor Szapu (TJ Štart Nové Zámky)

spojky: Michal Baran (Sélestat Handball/Fr.), Ladislav Tarhai ml. (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.), Martin Farkašovský (HC Baník OKD Karviná/ČR), Peter Tumidalský, Marek Mikéci (obaja Tatran Prešov), Jozef Hanták ml. (MŠK HANT Považská Bystrica)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.