Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slovák Depetris je najlepšie plateným hráčom českej ligy

David Depetris (Autor: TASR)
SITA|11. apr 2014 o 08:24

Príjem naturalizovaného slovenského útočníka môže byť okolo 800-tisíc českých korún.

OLOMOUC. David Depetris je najlepšie plateným hráčom najvyššej českej súťaže.

Útočník Sigmy Olomouc poberá podľa zdroja denníka Blesk okolo 800-tisíc českých korún mesačne. Depetrisa však neplatí Olomouc, ale turecký Rizespor, ktorý ho poslal na Hanú na hosťovanie.

"Viem, že David má v Turecku vysokú zmluvu, ale tú sumu nepoznám a ani ju poznať nepotrebujem," povedal podľa webu Blesku predseda predstavenstva Sigmy Josef Lébr.

"Platia ho Turci. To, čo mu dávame my, je klasický plat a nie je najvyšší v tíme. Nehnevajte sa, ale konkrétny nemôžem byť," dodal olomoucký šéf. Štandardný plat je v Česku okolo 60-tisíc korún mesačne.

Depetris svojím príjmom vysoko prekonáva hviezdy českej ligy. Pavel Horváth v Plzni zarába odhadom 500-tisíc, Radoslav Kováč v Liberci 400-tisíc a David Lafata v Sparte Praha 250-tisíc českých korún mesačne.

Depetris má s Rizesporom zmluvu ešte na dva a pol roka, ale pod vedením trénera Rizu Calimbaya nedostával príležitosť a odišiel na hosťovanie do Olomouca.

Na Slovensku si spravil meno v Trenčíne. V sezóne 2012/2013 bol v jeho drese so 16 gólmi kráľom strelcov Corgoň ligy, hoci odohral iba jej jesennú časť. Za AS dal v 135 dueloch 86 gólov.

V Olomouci sa na jar presadil len dvakrát, oba presné zásahy dosiahol proti Slavii Praha.

Súvisiace články