Slováci zariadili výhru Lev Praha nad Rigou

Ľuboš Bartečko
Ľuboš Bartečko (Autor: ILUSTRAČNÉ - SITA)
TASR|6. sep 2012 o 12:32

Tomáš Surový s Ľubošom Bartečkom otočili svojimi gólmi úvodný zápas HC Lev Praha v sezóne KHL.

MOSKVA. Jaroslavľ sa vrátil do hokejovej KHL po minuloročnej leteckej tragédii víťazstvom. Lokomotiv zvíťazil na ľade Sibiru Novosibirsk 5:2. V domácom drese si pripísal jednu asistenciu Kristián Kudroč.

Pri tragédii, ktorej výročie si Jaroslavľ pripomína v týchto dňoch, zahynul celý tím vrátane slovenského hokejistu Pavla Demitru.

V prvom z jedenástich štvrtkových zápasov zvíťazil Amur Chabarovsk nad Atlantom Mytišči 3:2 po predĺžení. V domácej bránke dostal prednosť Ján Lašák pred Muryginom a prezentoval sa 22 úspešnými zákrokmi.

Gólový účet stretnutia medzi Nižnekamskom a Dinamom Minsk otvoril v 12. minúte útočník Martin Cibák a neskôr sa ukázalo, že to bol víťazný zásah. Domáci napokon zdolali súpera 3:0, keď všetky presné zásahy padli ešte v prvej tretine.

Slovenskí strelci sa postarali o víťaznú premiéru pre HC Lev Praha v nadnárodnej súťaži, keď Ľuboš Bartečko a Tomáš Surový gólmi rozhodli o triumfe domácich nad Dinamom Riga 2:1.

ico

Výsledky

Amur Chabarovsk - Atlant Mytišči 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 14., 62. Osipov, 29. Korotkov - 11. Višnevskij, 17. Lindgren

Metallurg Novokuzneck - Torpedo Nižnyj Novgorod 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 1:0)

Góly: 6. Kuklev, 15. Mereskin, 64. Megalinskij 33. Krikunov, 51. Varnakov

Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 4. Kulda, 10. Zajcev (KUDROČ) 10. Černikov, 22. Redlichs, 33. a 40. Kronvall, 42. Apalkov

Traktor Čeľabinsk - Metallurg Mangitogorsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 40. Quint, 60. Kuznecov

Salavat Julajev UFA - Viťaz Čechov 2:3 po sn (1:1, 0:1, 1:0 0:0, 0:1)

Góly: 20. Koľcov, 57. Trubačev 5. Koroľuk, 34. Dvurečenskij, rozh. nájazd: Timkin

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Minsk 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 12. CIBÁK, 15. Pestuško, 15. Koukal

AK Bars Kazaň - Severstaľ Čerepovec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Obuchov, 13. Kapanen, 17. Medvedev, 19. Personen, 57. Golubev 16. Kiselevič, 49. Rjazancev

SKA Petrohrad - Avangard Omsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 18. Afinogenov 5. Nesterov, 13. Belov

Dinamo Moskva - Barys Astana 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Babenko, 18. Kasjančuk, 34., 42. a 52. Gynge 51. Žaljulov

HC Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 37. BARTEČKO, 51. SUROVÝ - 17. Karsums