Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slováci v kvalifikácii ME 2010 aj proti Chorvátom

SITA|Publikované 18. apr 2008 o 23:01

VIEDEŇ 18. apríla (SITA) - Hádzanári Slovenska budú o postup na majstrovstvá Európy mužov, ktoré sa uskutočnia v termíne 19. - 31. januára 2010 v Rakúsku, v konkurencii Chorvátska, Maďarska, Grécka a ...

VIEDEŇ 18. apríla (SITA) - Hádzanári Slovenska budú o postup na majstrovstvá Európy mužov, ktoré sa uskutočnia v termíne 19. - 31. januára 2010 v Rakúsku, v konkurencii Chorvátska, Maďarska, Grécka a Fínska. Piatkový večerný žreb v Akadémii vied vo Viedni zaradil Slovákov do 4. kvalifikačnej skupiny.

O postup na kontinentálny šampionát sa bude bojovať podľa nového formátu. Namiesto systému s dvoma fázami (prvá skupinová a druhá play off) sa prejde na jednoduchší - využívaný napríklad aj vo futbale. Do kvalifikácie sa prihlásilo 38 krajín, ktoré rozdelili do siedmich skupín (3 po 6 a 4 po 5 účastníkov). Účasť na ME 2010 majú automaticky zabezpečenú obhajca titulu Dánsko a organizátor Rakúsko. K nim pribudne 14 družstiev, ktoré obsadia v kvalifikačných skupinách prvé dve priečky. Ak chcú teda zverenci trénera Zoltána Heistera štartovať na ME tretíkrát za sebou, podľa papierových predpokladov budú musieť dostať pod seba v tabuľke aspoň jeden z kvalitných tímov nasadených do 1., resp. 2. koša (Chorvátsko, resp. Maďarsko).


Vyžrebovanie skupín kvalifikácie ME 2010 v hádzanej mužov v Rakúsku (19. - 31. 1.):

1. skupina: Poľsko, Švédsko, Rumunsko, Čierna Hora, Turecko, Gruzínsko

2. skupina: Rusko, Srbsko, Švajčiarsko, Bosna a Hercegovina, Taliansko, Faerské ostrovy

3. skupina: Island, Nórsko, Macedónsko, Estónsko, Belgicko, Moldavsko

4. skupina: Chorvátsko, Maďarsko, SLOVENSKO, Grécko, Fínsko

5. skupina: Nemecko, Slovinsko, Bielorusko, Izrael, Bulharsko

6. skupina: Francúzsko, Česko, Portugalsko, Lotyšsko, Luxembursko

7. skupina: Španielsko, Ukrajina, Litva, Holandsko, Cyprus


Súvisiace články