Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slováci pri žrebe ME 2010 v treťom koši

SITA|Publikované 11. apr 2008 o 09:35

VIEDEŇ 11. apríla (SITA) - Európska hádzanárska federácia (EHF) zverejnila na základe aktuálneho rebríčka reprezentácií rozdelenie družstiev do jednotlivých výkonnostných košov pred kvalifikáciou ME mužov ...

VIEDEŇ 11. apríla (SITA) - Európska hádzanárska federácia (EHF) zverejnila na základe aktuálneho rebríčka reprezentácií rozdelenie družstiev do jednotlivých výkonnostných košov pred kvalifikáciou ME mužov 2010 v Rakúsku, ktorú vyžrebujú na budúci piatok (18. 4.) vo Viedni. Slovenskí reprezentanti sa ocitli v spoločnosti Švajčiarska, Portugalska, Bieloruska, Rumunska, Litvy a Macedónska (s týmito súpermi sa určite nestretnú) v treťom koši.

O postup na kontinentálny šampionát sa bude bojovať podľa nového formátu. Namiesto systému s dvoma fázami (prvá skupinová a druhá play off) sa prejde na jednoduchší - využívaný napríklad aj vo futbale. Do kvalifikácie sa prihlásilo 38 krajín, ktoré rozdelia do siedmich skupín (3 po 6 a 4 po 5 účastníkov). Účasť na ME 2010 majú automaticky zabezpečenú obhajca titulu Dánsko a organizátor Rakúsko. K nim pribudne 14 družstiev, ktoré obsadia v kvalifikačných skupinách prvé dve priečky. Ak chcú teda zverenci trénera Zoltána Heistera štartovať na ME tretíkrát za sebou, podľa papierových predpokladov budú musieť dostať pod seba v tabuľke aspoň jeden z kvalitných tímov nasadených do 1., resp. 2. koša.


Rozdelenie reprezentačných tímov do výkonnostných košov pred žrebom ME 2010 v hádzanej mužov v Rakúsku (19. - 31. 1.):

1. kôš: Francúzsko, Nemecko, Chorvátsko, Španielsko, Poľsko, Rusko, Island

2. kôš: Slovinsko, Nórsko, Maďarsko, Švédsko, Srbsko, Česko, Ukrajina

3. kôš: Slovensko, Švajčiarsko, Portugalsko, Bielorusko, Rumunsko, Litva, Macedónsko

4. kôš: Grécko, Bosna a Hercegovina, Lotyšsko, Holandsko, Izrael, Čierna Hora, Estónsko

5. kôš: Fínsko, Bulharsko, Taliansko, Turecko, Belgicko, Cyprus, Luxembursko

6. kôš: Gruzínsko, Moldavsko, Faerské ostrovy

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.