Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Slováci podporia pri voľbe prezidenta FIFA jordánskeho princa

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik (na snímke) podporí pri piatkovej voľbe prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) jordánskeho princa Aliho bin Al-Husejna. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 28. máj 2015 o 13:40

Druhým kandidátom na post prvého muža svetového futbalu je doterajší líder, 79-ročný Sepp Blatter.

ZÜRICH. Väčšina delegátov Európskej futbalovej únie (UEFA) vrátane Slovenska podporí jordánskeho princa Aliho bin Al-Husejna na kongrese vo švajčiarskom Zürichu pri piatkovej voľbe prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Druhým kandidátom na post prvého muža svetového futbalu je doterajší líder, 79-ročný Sepp Blatter, ktorý je v tejto vrcholnej funkcii už od roku 1998.

"Iba pred chvíľou sa skončil konfederačný míting UEFA. Jednoznačne sme sa na dnešnom stretnutí zhodli, že pán Blatter by mal odísť z tejto funkcie. UEFA bude podporovať pri voľbe prezidenta FIFA princa Aliho bin Al-Husejna," uviedol prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik vo vyjadrení, ktoré poskytol agentúre SITA manažér komunikácie a PR SFZ Juraj Čurný.

"Nikto nás nenútil a nie je to diktát, že musíme voliť. Toto je výstup, ktorý urobili zástupcovia UEFA. Voľba bude tajná, takže každý sa bude môcť rozhodnúť, ako bude voliť. Ale my budeme voliť v takom duchu, ako sme sa zhodli," poznamenal ďalej šéf SFZ.

Pôvodne zverejnili svoju kandidatúru na funkciu prezidenta FIFA aj šéf Holandského kráľovského futbalového zväzu (KNVB) Michael van Praag i bývalý skvelý portugalský reprezentant a niekdajší najlepší svetový hráč podľa FIFA Luis Figo, obaja však odišli predčasne z volebného boja. Ako Blatterov jediný protivník zostal 39-ročný Ali bin Al-Husejn.

"Boli traja adepti, ktorých navrhli európske zväzy. Na dnešnom mítingu UEFA ešte pred začiatkom kongresu FIFA nám Michael van Praag oznámil, že sa pred niekoľkými dňami stretol s princom Alim i s Luísom Figom. Dohodli sa, že Európu bude reprezentovať len jeden kandidát. Oni traja sa dohodli, že najlepšie riešenie je princ Ali," skonštatoval o záveroch z mítingu UEFA Kováčik.

"Druhý zásadný moment dnešného mítingu bol, že David Gill, ktorý sa má stať zástupcom Európy vo výkonnom výbore Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), oznámil, že pod vedením pána Blattera nebude UEFA zastupovať v exekutíve FIFA a nie je ochotný s ním spolupracovať," dodal Kováčik.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.