Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slováci o postup na ME 2008 v play off proti Ukrajine

SITA|Publikované 26. jan 2007 o 11:39

VIEDEŇ 26. januára (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov sa v II. fáze kvalifikácie o postup na ME 2008 v Nórsku stretne s Ukrajinou. Rozhodol o tom piatkový žreb vo viedenskom sídle EHF, pred ktorým ...

VIEDEŇ 26. januára (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov sa v II. fáze kvalifikácie o postup na ME 2008 v Nórsku stretne s Ukrajinou. Rozhodol o tom piatkový žreb vo viedenskom sídle EHF, pred ktorým Slováci figurovali v treťom výkonnostnom koši, kým ich súper bol vďaka účasti na MS 2007 v prvom koši. Prvý zápas odohrajú zverenci trénera Zoltána Heistera na palubovke súpera 9./10. júna, v domácej odvete sa predstavia 16./17. 6. 2007. "Splnilo sa moje tajné želanie. Prial som si práve Ukrajinu, keďže podľa môjho názoru je zo šestice potenciálnych súperov najslabšia. Určite to však nebude ľahký protivník. Ak chceme postúpiť na ME, musíme prvý krok urobiť na ukrajinskej pôde. Bol by som rád, keby sme domácu odvetu mohli odohrať v Bratislave. S mladežníckymi tímami som tu absolvoval dve kvalifikácie a obe boli úspešné," poznamenal pre agentúru SITA k žrebu kouč hádzanárov SR. Jeho slová potvrdzuje aj skutočnosť, že Ukrajina ako jediná z družstiev v I. koši nepostúpila na XX. MS v Nemecku do osemfinálovej fázy. Jej hráči odohrali na tohtoročnom svetovom šampionáte zatiaľ štyri stretnutia, z ktorých tri vyhrali. V základnej skupine Ukrajinci podľahli uradujúcim majstrom Európy Francúzom 21:32, potom zdolali Island 32:29 i Austráliu 37:18, ale na postup do osemfinále im to pri rovnosti bodov troch družstiev nestačilo pre horšiu bilanciu vzájomných duelov. V ďalšej fáze šampionátu hrajú Ukrajinci v rámci Prezidentského pohára o 13. - 18. miesto, kde v I. skupine zvíťazili nad Kuvajtom 33:23. V drese Ukrajiny chytá na MS aj bývalý brankár Tatrana Prešov Vadim Bražnik. Zaujímavosťou je, že minulý rok sa v play off o účasť na ME 2006 stretli s reprezentáciou tejto krajiny hádzanárky Slovenska, no v dvojzápase ani raz neuspeli.

Slováci si účasť v play off vybojovali zásluhou 2. miesta v bieloruskom Breste na turnaji 1. skupiny a v II. fáze kvalifikácie ME 2008 sa im tak mohol ujsť len protivník zo šestice tímov priamo nasadených (nemuseli hrať I. fázu) - Slovinsko, Island, Ukrajina, Poľsko, Česko, Maďarsko. "Neželal som si najmä Maďarov, Slovincov a nerád by som hral aj proti Islanďanom. Ukrajinu som zatiaľ nemal možnosť vidieť, ale pokúsime sa získať DVD z jej zápasov na majstrovstvách sveta," dodal Z. Heister, ktorý sa na vyvrcholení svetového šampionátu zúčastní aj osobne. Mimochodom, premožiteľov SR z Brestu Bielorusov čaká v II. fáze kvalifikácie Švajčiarsko.

ME mužov sa za účasti 16 reprezentačných výberov uskutočnia v termíne 17. - 27. januára 2008. Z 39 prihlásených tímov sa 7 vyhlo kvalifikačným súbojom. Obhajca titulu Francúzsko a Nórsko ako organizátor majú štart zabezpečený automaticky. Na minuloročnom európskom šampionáte vo Švajčiarsku si priamy postup vybojovali aj tímy na 2. - 6. mieste: Španielsko, Dánsko, Chorvátsko, Nemecko a Rusko. O ďalších deviatich miestenkách sa rozhodne v kvalifikácii. Dvojzápasy play off sú na programe 9./10. a 16./17. júna 2007.


Vyžrebované dvojice II. fázy kvalifikácie hádzanárov o postup ME 2008 v Nórsku (prvé zápasy play off 9./10. júna - odvety 16./17. júna 2007):

Poľsko - Holandsko

Litva - Maďarsko

Ukrajina - Slovensko

Slovinsko - Macedónsko

Lotyšsko - Česko

Bielorusko - Švajčiarsko

Švédsko - Rumunsko

Portugalsko - Čierna Hora

Srbsko - Island

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.