Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slováci si na Tehelnom poli zahrajú proti jednému z najlepších tímov sveta

Marek Hamšík bude lídrom slovenského tímu v kvalifikácii o postup na ME 2020. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|19. feb 2019 o 11:13

Zápas proti Maďarsku je rizikový.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v júni medzištátny prípravný zápas proti hráčom Jordánska.

Prezradil to prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik na utorňajšom predpoludňajšom stretnutí s novinármi.

Do budúcnosti avizuje aj ďalšie prípravné stretnutie proti niektorému z najlepších mužstiev na svete. Stane sa tak v termíne, keď sa nebude hrať v "slovenskej" E-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020.

"Môžem povedať, že 7. júna budeme hrať doma prípravný zápas s Jordánskom. Je možné, že sa uskutoční na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave, ešte to však nie je isté. V októbri navyše odohráme ešte jeden prípravný duel. Zatiaľ nepoviem meno súpera, ale je to jeden z najlepších tímov na svete," uviedol Ján Kováčik.

Prezident SFZ zároveň prezradil, kedy môže futbalová verejnosť očakávať duel slovenskej reprezentácie na novom Tehelnom poli.

"S určitosťou to bude 6. septembra proti Chorvátom," objasnil prvý muž slovenského futbalu a doplnil, že kvalifikačný zápas proti Maďarsku (21. 3.) považuje za rizikový: "Očakávame, že prinesie aj mimofutbalové napätie. Určite je rizikový do väčšej miery ako napríklad zápas s Českom," dodal Ján Kováčik.

Súvisiace články